SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Více slunce v roce 2014!
Led 1st, 2014 / Jirka Pech

Protože mám profesně k takovým informacím blízko, vím, že v roce 2013 na nás dopadlo 90 % slunečního svitu ve srovnání s roky 2012 a 2011. Je to ověřená informace, kterou dostávám jednoduchým pohledem na statistiku výroby a osvitu solárních elektráren po celé ČR. Nevidím sice na všechny, ale řekněme, že vzorek, ke kterému přístup mám, je značně reprezentativní.

Pokračovat »

Kam s dětmi na kole v Hradci Králové
Čer 7th, 2013 / Jirka Pech

Nedávno jsme koupili do rodiny poslední chybějící kolo. Protože už ani náš nejmladší synek nepoužívá postranní kolečka, můžeme jezdit společně prakticky všude. Pokud ale nechci tahat děti na silnici, což rozhodně nechci, dokud se nezlepší jejich schopnost uposlechnout verbálního příkazu, vyvstává otázka: Kam s dětmi v Hradci Králové a okolí?

Pokračovat »

bombono-dvd 1.2.1 for CentOS 6.3 rpm
Pro 27th, 2012 / Jirka Pech

I used Bombono DVD today on my wife’s linux box to convert roughly 3GB MPEG4 (.mp4) file with SRT subtitles to DVD Video and found out that there is no package ready for CentOS 6.3 or other RHEL based distro, although some of you may find it useful. So, please, consider this to be my 2¢, feel free to download and check it out.

Pokračovat »

Bullshit faktor a jeho eliminace
Čec 20th, 2012 / Jirka Pech

V dnešním článku se budeme zabývat výsledky našeho výzkumného týmu, který dlouhodobě působí v malých i velkých firmách, v lokálním i mezinárodním měřítku, napříč obory. Objasníme si několik poznatků, jejichž pochopením můžete přispět k eliminaci bullshitu ve Vaší společnosti a současně dosáhnout harmonického pracovního vztahu se svými kolegy.

Faktor dysfunkce

Pomocí komplikovaných analýz zpracovaných podle ďábelských metodik nad impozantním vzorkem dat, dospěl náš výzkumný tým k poznání, že na každé nejvýše čtyři zaměstnance potřebujete v dnešní době jednoho zametače, který bude téměř výhradně opravovat jejich chyby, prezentovat nápravu zákazníkům (i dodavatelům), řešit problémy vzniklé činností těch čtyř lidí, atd.

Pokračovat »

Quote of the day #16
Zář 1st, 2011 / Jirka Pech

Za poslední dva roky jsem se, díky radikální změně oboru podnikání, musel naučit smířit s lecjakou kolemjdoucí fekálií. Ale také jsem se naučil v nich určitá individua efektivně topit.

Candy King — Karneval sladkostí v místních Tesco Stores
Srp 16th, 2011 / Jirka Pech

Dneska jsem si byl koupit v Tescu pečivo a při průchodu k pokladnám jsem měl na chvilku pocit, že jsem se ocitl v nebi. Bohužel fotky z mobilu stojí tentokrát za nic, takže se asi budete muset jít podívat na vlastní oči. Říkají tomu Karneval sladkostí …

Pokračovat »

How to Monetize the Wishes
Srp 4th, 2011 / Jirka Pech

I was thinking today about many servers offering the volume based discounts to the groups of their users. They basically mediate the discounts to the general public and have their profit margin on it. And there are also servers telling the best price for the product based on the data feed provided by eshops. Both groups are holding the huge amount of the aggregated data and there are users wishing to get many products as a gift.

Pokračovat »

Platíme si za ochranu
Srp 2nd, 2011 / Jirka Pech

Možná se někomu bude zdát, že platit si ochranu bylo běžné v USA po italské přistěhovalecké vlně. Občané, zpravidla podnikatelé, platili mafii, aby se jim nestala nějaká ošklivá nehoda. Kdyby nezaplatili, stálo by je to nejdřív hromadu peněz (zpravidla za opravy), nakonec by museli podnikání zavřít a mohli by si gratulovat, pokud by se nikomu nic nestalo. A přesně tak to funguje i dnes.

Pokračovat »

Elektronický obchod s nářadím
Čec 7th, 2011 / Jirka Pech

Stává se mi poměrně často, že potřebuji ve firmě nakoupit nářadí na konkrétní akci. A akci obvykle potřebujeme provést co nejdříve. Vyzkoušeli jsme už celou řadu obchodů, ale zatím jsem nenašel nikoho, kdo by byl schopen expedovat v den objednání a tím pádem dodat objednané nářadí následující pracovní den. Přitom jsem jiný elektronický obchod poměrně dlouho provozoval, vím jak takovou věc poměrně jednoduše a levně udělat, takže to rozhodně nepovažuji za nemožné.

Pokračovat »

Jindřich Šídlo rulez
Čer 21st, 2011 / Jirka Pech

Během posledního cca půl roku jsem měl několikrát (tedy asi třikrát) příležitost číst několik dnů po sobě noviny každý den celé. Využil jsem ji téměř beze zbytku, včetně sportovní přílohy, receptů a sem tam jsem si přečetl pro pobavení i horoskop. Ale nic mě nepobavilo tolik, jako články Jindřicha Šídla, hlavního analytika HN.

Pokračovat »

SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
»  Substance:WordPress   »  Style:Ahren Ahimsa