Měsíc: Leden 2006

RE: Životní filozofie

Tento e-mail jsem dnes dostal od své dobré přítelkyně. Je to tzv. inteligentní nevyžádaná pošta, kterou čtu, protože vím o lidech, kteří by mi něco úplně zavrženíhodného nikdy neposlali. Jsou to lidé, kteří si váží mého času a toho si zase vážím já.

Jsem vděčný za partnera, který noc co noc pomačká peřiny, protože není venku s někým jiným. Za daně, které musím platit, protože to znamená, že mám stále zaměstnání. Za nepořádek, který musím uklízet po oslavě, protože to znamená, že jsem obklopen přáteli. Za šaty, které jsou mi trochu těsné, protože to znamená, že mám co jíst. Za trávník, který je třeba kosit, okna, která je třeba umývat a okapy, které je třeba opravovat, protože to znamená, že bydlím ve svém domě. Za všechny stížnosti, které poslouchám na vládu, protože to znamená, že máme svobodu projevu. Za volné parkovací místo, které je až na konci parkoviště, protože to znamená, že mohu chodit. Za vysoký účet, který platím po večeři s blízkými, protože to znamená, že jsem štědrý a že mám někoho rád. Za únavu a bolavé svaly na konci dne, protože to znamená, že jsem byl schopný těžce pracovat. Za otravný budík, který musím ráno vypnout, protože to znamená, že jsem ještě naživu. A konečně za tento e-mail, protože to znamená, ze mám přátele, kteří na mě myslí.

A ještě něco. Říká se, že člověk potřebuje jen 1 minutu, aby zjistil, že se mu nějaká osoba líbí, 1 hodinu, aby ji správně poznal, 1 den, aby ji začal mít rád či milovat, ale potřebuje celý život, aby na ni zase zapomněl. Přátelství je prostě přátelství. Pošli tato slova všem, na které nechceš zapomenout. Pokud toto nikomu nepošleš, znamená to, že stále spěcháš. A že jsi na své přátele zapomněl (aspoň pro tuto chvíli). Najdi 1 volnou minutu, anebo je to, co právě děláš, pro Tebe důležitější … ?

Má životní filozofie má k poraženectví a smíření se svým kousíčkem koláče zatím daleko. Takže věnuji těch pár minut svým přátelům zde, abych jim k tomu řekl své.

Číst dále

Hard drive failure

We’ve survived from the hard drive failure, which happened yesterday 4:30AM. We’ve lost one year old IBM/Hitachi drive (CZK 900 + VAT). Now we have another one from the same vendor, next one is Western Digital (price unknown) and the new one is Seagate (CZK 1100 + VAT). I’ve created software RAID5 at the beginning, so there was no data loss. Fortunately.

Interzen 2005

Server interval.cz vyhlásil další ročník soutěže Interzen. Soutěže o de facto nejlepší (technicky i vzhledově) web českých i slovenských web designerů. Přihlášky byly podány a jedna z nich zamítnuta. Rozpoutala se (jako obvykle) vášnivá debata o tom, kdo je a kdo není kreten, pán s odmítnutou přihláškou vydal článek na svém blogu a všichni si tak trochu špiní ruce. Držím palce Vilému Málkovi, aby to v klidu ustál a doufám, že letošní ročník nebude mít s odmítnutým pánem oficiálně nic společného, protože tím by se soutěž v očích odborné veřejnosti zcela diskreditovala.