Měsíc: Únor 2006

Prostě nádhera

Letošní Olympiáda přinesla obrovskou podívanou. Nejsem žádný velký sportovní fanda (spíš takový fanoušíček), ale musím přiznat, že u některých závodů / zápasů mi vhrkly do očí slzy. A u některých fotek jsem jen vrtěl hlavou a říkal si, že to je prostě nádhera. Tak třeba fotky Kateřiny Neumannové v závodu na 30 km s hromadným startem, to jsou skutečně nádherné obrázky. Lepší asi letošní Ladovská zima zatím nepřinesla.

Účinná reklama

Určitě jste někdy slyšeli rádio, takže máte alespoň hrubou představu o tom, jakou část vysílání komerčních rádií vyplňuje reklama oddělená do celých víceminutových bloků. Stejně tak jste se někdy určitě dívali na televizi. Možná jste, stejně jako já, měli z televize pocit, že se skládá převážně z reklamy. Ve skutečnosti reklama v televizi tvoří více než deset procent vysílacího času a bloky teleshoppingu jsou pětkrát delší než pauza, ve které si dojdete na záchod, uvaříte kafe a dáte si oběd nebo cigárko.

Číst dále

Jaromír Nohavica: Písničkový blog

Žádná Amerika, možná už ho znáte, písničkový blog. Můžete si tam stáhnout písničky, kterými provokatér Jarek Nohavica reaguje na aktuální dění. Stahoval jsem tam nedávno písničku Už zase bijou děti a dnes jsem dostal poštou písničku Ladovská zima. A docela nahlas jsem se řehtal.

Na závěr je potřeba dodat, že písničkový blog (resp. download sekce) běží na portu 8080, takže pokud máte povolený přístup do Internetu pouze přes proxy server nebo firewall a nemáte tento port povolený, bude třeba kontaktovat vašeho administrátora.

Ladovská zima se hraje i v běžných komerčních rádiích, takže pokud ji neuslyšíte hned, určitě na sebe nenechá dlouho čekat. Věřte mi, že stačí jeden poslech, abyste si při odhazování sněhu před domem vzpomněli i na slova.

Shaolin Dolls

The Shaolin doll Do you know what the Shaolin is? And do you know what the doll is? So what about the Shaolin dolls? Are there any?

The Shaolin dolls are what those famous Shaolin monks play with and who they sleep with every night. Even if they become very old and incredibly wise. Don’t you believe me? I’m not kidding, my daughter has one (it’s a gift of one old monk who is very good friend of her) and here comes the photo of the genuine Shaolin doll. Not very good photo, but I can take some better pictures if you are interested enough.

Budu solit

Vypadá to, že neumim parkovat. Tedy, ne že bych neuměl couvnout s autem do řady, ale většinou si vyberu špatnou řadu. A stojí mě to strašně moc peněz, až se mi to skoro zdá nemožné. Už si u toho připadám jako cvok. Měl bych se jít léčit. Nevíte někdo o nějaké dobré autoškole pro muže, kteří sice umějí řídit, ale neumějí si vybrat správné parkovací místo?

Číst dále

Kdy neměnit MAC adresu

Psal jsem tady nedávno o změně MAC adresy a mám k tomu pár poznámek, které plynou z nadšených reakcí.

Setkal jsem se totiž s absolutním nepochopením pojmu MAC adresa. Většina lidí si myslí, že to je jen číslo, které jim má znepříjemnit život a klidně si nastaví MAC adresu na třech počítačích stejnou. Potom se diví, že se počítače ve stejné síti nevidí. Aby bylo jasno, MAC adresa slouží především jako unikátní identifikátor při předávání rámců na druhé síťové vrstvě.

Číst dále

Kdo se stydí nesmí do lesa

Comments

I adopted some rules for comments on my website. Everybody who wants to comment has a choice, so don’t waste the time.

  1. Comments unsigned with full name will be deleted,
  2. off topic comments will be deleted,
  3. comments without diacritics will be deleted,
  4. I will not apologize to anybody for deleted comment.

Komentáře

Přijal jsem nějaká opatření pro komentáře na svém webu. Každý, kdo chce komentovat, má možnost volby, takže neztrácejte čas.

  1. Komentáře nepodepsané celým jménem mažu,
  2. komentáře nevěnující se tématu mažu,
  3. komentáře bez diakritiky mažu,
  4. nikomu se nebudu omlouvat za smazaný komentář.