Měsíc: Červenec 2006

Sebemrskačství hodné prezidenta

Jak asi víte, policejní prezident Vladislav Husák překračoval cestou do práce povolenou rychlost minimálně o polovinu. Dnes ovšem spadla klec, protože novináři si dali záležet a nachytali ho opakovaně při jízdě rychlostí 190km/h.

Kdyby měl tenhle chlapík autoritu, která přísluší policejnímu prezidentovi, nemusel by asi nic vysvětlovat. Prostě by řekl, že spěchal a všichni, kteří věří v jeho bezúhonnost, morálku, atd. by asi neřekli ani á, protože by všem bylo jasné, že když policejní ředitel spěchá, tak to asi není jen tak pro nic za nic.

Číst dále

Dostanu milion, ale Macek může ordinovat déle

Budoucí ex-ministr David Rath podal žalobu na viditelného Miroslava Macka. Chce milion a omluvu. Po pravdě řečeno, divil bych se, kdyby se celá aférka obešla alespoň bez omluvy a překvapuje mě, že se pan ex-ministr (to vyjadřování v budoucím čase mi jde docela dobře, ne?) rozhoupal až teď, když měl spoustu řečí o chudácích, kteří mu za to nestojí. Inu, třeba má hluboko do kapsy, co já vím. Každopádně ale svým zdravotnickým kolegům zubařům (kam je nutno započítat i doktora Macka) nařídil držet zubařskou pohotovost ve všech státních nemocnicích. Že by chtěl přilepšit také zubařům výměnou za viditelného Míru?

Míval jsem viditelné glosy docela rád, ale poslední dobou to s nimi jde z kopce. Naposledy jsem se dočetl, že pochybil-li jsi jednou, nelze prominout, klopýtneš-li podruhé. Ve stejném článku, kde se hned dvakrát dočtete o prodeji set – boxů. No řekněte, lze tohle ještě prominout? Nebo, že by nám vláda skutečně nechystala dotované set-top boxy, ale jen lacinější set-boxy? Jsou to ty, které si můžete strčit kam chcete a nemusí to být nahoru? 😉

Pokuty

Šel jsem včera pozdě spát. Jednak jsem musel uvést na pravou míru některé pohádky uveřejněné v celkem seriózních a respektovaných médiích svým článečkem a předtím jsem musel na dvě (ano, bylo to nevyhnutelné) se stárnoucím kamarádem.

Ráno mě překvapilo tím, že přišlo nečekaně brzy. Bláhově jsem se totiž před týdnem rozhodl dát své auto opět do servisu a už před týdnem si nastavil budík. Takže zvonění v sedm, rychlá sprcha, naskákat do auta, v servisu povykládat přijímacímu technikovi všechny příznaky a sockou dojet do práce.

Číst dále

Kondolence

Léto. Milion stupňů ve stínu. Když otevřu oči, vidím jak můj skvělý oběd – dlouho jsem nic tak báječného nejedl – utíká po rádoby balistické křivce unášen tekutinou nejasné barvy. Se zápachem, do Vltavy. Svůj k svému.

Léto. Jak by asi řekl provokatér Nohavica, u Muzea jsou miliony stupňů ve stínu alespoň dva. Prchám před paprskem, který mi už včera vyrazil mozek z hlavy, předevčírem ze mě udělal indiána a dnes se mě znovu snaží dostihnout. Ve snaze proměnit mě v prach, ještě než se v něj stačím obrátit sám.

Číst dále

Virtuálne stretnutie

Není to tak dávno (vlastně pár hodin), co jsem potkal jednu milou mladou dámu na Slovensku. Virtuálně.

Povídali jsme si o běžných věcech a málem jsme založili Engeorův fanklub. Nakonec k tomu nedošlo, protože asi nejsme dost nadšení institucionalisti. Povídali jsme si dál a já měl úsměv od ucha k uchu v ksichtě dobře hodinu. Bylo to ve všedním dni velmi nevšední, všichni okolo si asi mysleli, že jsem se zbláznil a já se jim fakt nedivím.

Číst dále

TinyMCE English to Czech on-line translations

Plugin in action (Screenshot)As I’m newly using TinyMCE as a part of WordPress suite, I’m missing some functionalities. My first step to make it more complete is English to Czech translation plugin. The plugin can be clonned to do any other translations, you will only need a database of words or the web service providing translations from one language to another. So, I’m publishing it here in hope that it will help others to be more productive.

Číst dále