Měsíc: Březen 2007

Kdo chce zabít doktora [1/3]

Položil sluchátko a na jeho mohutný pracovní stůl odkápla další krůpěj potu. Byl to už třetí telefonát v jednom dni. Začal se mu zvedat žaludek. Už potřetí proklel důchodce z Vysočiny. Účetnictví jeho trafiky je neprůhledné jako olověná deska a novináři si na něm vybíjejí zlost. Vybavil se mu nedávný povolební kolaps a série zbytečných vyšetření. Je ještě chlapík, však on jim to ukáže!

O několik ulic dál se pod vousy usmíval strašák. Jeho kancelář byla o poznání menší a deska stolu rozhodně nebyla vyrobena z jednoho kusu. Právě položil telefon, jeho kancelář byla zalitá čerstvým březnovým sluncem a on věděl, že má z poloviny vyhráno. Právě totiž mluvil s druhem ve zbrani, který mu posílá kopie smluv podepsaných důchodcem z Vysočiny. Zase byl o krůček blíž sociální nezávislosti. Hlavně neustoupit ani o píď!

Číst dále

Bastard Chief Executive Officer from Hell

Určitě se vám už někdy stalo, že jste dostali několik dnů po termínu místo slíbeného díla pouze e-mail, ve kterém se zhotovitel vymlouvá na časovou tíseň či jiné okolnosti a doufá, že se nebudete zlobit. Třeba se vám stalo, že jste měli vztek, propadali zoufalství a beznaději. Ptali jste se sami sebe, proč pracujete s někým tak zoufale nespolehlivým. Rvali jste si vlasy, protože vám třeba hrozilo nějaké penále. Nakonec jste toho člověka shodili ze schodů, protože to bylo řešení, které vás uklidnilo. Ovšem takové řešení vlastně není řešením, protože pak jste tu práci museli udělat sami, což nebylo původním cílem. Navíc jste nejspíš skončili za mřížemi, protože – stejně jako já – žijete v právním státu, kde není možně jen tak někoho shodit ze schodů.

Číst dále

Jaroslav Krtička se o zábavu postará

Pan Krtička s chotí byli odjakživa respektovaný taneční pár. Nejen v Hradci Králové, ale s významným přesahem do zahraničí. Výčet cen, které získali oni, jejich děti a také taneční páry, které prošly tréninkem u Krtičkových, by vydal na opravdu dlouhý seznam.

Vzpomínám si velmi dobře, že pan Krtička se vždycky uměl postarat o zábavu, ale nečekal jsem, že o něm po absolvování tanečních ještě uslyším. Inu, je vidět, že je stále showman a o zábavu se dokáže postarat i v požehnaném věku.

Číst dále

Třída, třída, třída!

Just like she said it would beMoje nejstarší dcera už umí říkat ř! Stačilo málo. Zrovna jsme se bavili o tom, kdy půjde do školy a řekli jsme jí, že děti, které neumí říkat ř, nemůžou jít jen tak do školy. Hned byla samá třída, dokonce i dřevo a světe div se, taky řeřicha.

Mám podezření, že to umí už pěkně dlouho, jen nás zkoušela, jak dlouho to vydržíme s žežichou. Ale na tom vlastně vůbec nesejde. Bylo prostě fajn být u toho, když všem opakovala slova obsahující ř, aby předvedla, jak skvěle jí to jde. 😉