Měsíc: Duben 2007

HLA DGX A

Software psaný jednotlivcem je téměř živá bytost. A jako takový se mění – mnohdy zdánlivě bez příčiny.

Spoustu věcí člověk nenapíše na první pokus tak, aby na nich jeho oči zálibně spočinuly i o pár týdnů později. Pokud čtete vlastní kód manželce místo předehry (jako my všichni), změny jsou prostě nevyhnutelné, protože u špatného kódu by ji mohla rozbolet hlava, což jistě nechcete riskovat.

Číst dále

Kdo chytá v JAR?

Ivan a Jiří se předhánějí v médiích o to, kdo chytil Radovana za mizející pačesy, kdo se zasloužil o jeho dopadení, kdo udělal to či ono, a kdo naopak ne. Přitom šlo o dosti běžné zadržení muže, který se evidentně ani příliš nesnažil svému odchytu zabránit. Prostě si vyjel za hranice bezpečné zóny, nestačily mu prostředky na úplatky a spadla klec. Školácká chyba nehodná muže Radovanova formátu. Jestli někdo udělal něco pro to, aby byl dopaden, byl to především samotný podezřelý.

Krysa z nerez oceli

Teoreticky vzato, vůbec bychom neměli existovat, a každopádně bychom neměli mít žádnou možnost dělat to, co děláme – a přesto se činíme. Jsme jako krysy v domě – působíme uvnitř společnosti, ale nevztahují se na nás pravidla, podle kterých je organizována. Náš svět je celý ze železobetonu a oceli, ve spárách je málo děr, což vyžaduje mazanou krysu. V tomto světě je doma jen krysa z nerez oceli.

Číst dále

Kdo chce zabít doktora [2/3]

Jak se toho chlapa zbavit? Jak to udělat, aby to vypadalo jako nehoda? Po půlhodině přemýšlení zvedl sluchátko a zmáčkl tlačítko se symbolem chlapce s papírovou čepicí na zaručeně neodposlouchávaném telefonu.

Tak co to dneska bude? ozvalo se bez pozdravu.

Potřeboval bych se zbavit … nedořekl předseda.

Doktora?

No jo, toho.

Mělo by to vypadat jako nehoda, co?

Čteš mi myšlenky?

Ráno si kup noviny.

Zavěsil a zhluboka vydechl. Otevřel spodní šuplík svého stolu a napil se přímo z lahve. Taková komunistická svině, pomyslel si. Ale koneckonců, kdo dneska není komunistická svině. Hlavně, že udělá svou práci. A co víc, má kontakty a to je v téhle zemi nejtvrdší platidlo.

Číst dále