Měsíc: Únor 2011

Přispějte mi na cestu

Přispějte mi na cestu, ztratil jsem doklady. Přispějte mi na cestu, byla jsem okradena. Přispějte, přispějte, nemáte drobáček?

Stává se mi poměrně často, že ode mě chce někdo cigaretu. Nemusím zrovna kouřit, ale asi to mám takříkajíc napsané v ksichtě. Čím dál tím častěji jsem objektem proseb darmožroutů. V poslední době nejde o kuřivo, ale spíš čistě o prachy. Holt asi ta krize …

Číst dále

Defektní zvířátka

Mezi novými aplikacemi zdarma jsem objevil Adobe Ideas. Zdá se být na iPadu ideálním nástrojem pro člověka, který vůbec neumí kreslit, až na absenci exportu v nějakém rozumném formátu (standardním výstupem je PDF a obrázek je – jak se dalo čekat – v postscriptových křivkách). Má to výhodu ve velikosti souboru, která dosáhne zpravidla několika kB, protože obrázek je popsán vektorově, ale zase se tak úplně nehodí k publikaci na webu. Účel ale tato aplikace splňuje dokonale.

Číst dále

Apple iPad: Recover and restore

Kolega mi vrátil iPad, který tak moc moc chtěl. Protože mu nepřišel ničím užitečný. Tak jsem si řekl, že když už ho tu máme (v nejplnotučnějším vydání, které se prodává), budu ho používat sám. A mám za sebou první týden.

Předně musím říct, že nadšení, které všichni projevují, úplně nechápu, ale i mě krátkodobě pohltilo objevování nového světa. Nainstaloval jsem si hromadu aplikací zdarma, pořídil si akvárko a ranč. Začal jsem si na schůzkách dělat poznámky do iPadu, používat integrovaného émlejnového klienta, klít nad Safari. A tento blog píšu samozřejmě na iPadu.

Číst dále