Měsíc: Březen 2011

Apple iPad: Upgrade na iOS 4.3

Dnes jenom krátce. Pro ty, kdo si ještě nepořídili nemodernější cool hračku, malý úvod. Totiž iPad má tlačítko (respektive přepínač), kterým se přepíná uzamčení rotace displeje. Když totiž otáčíte iPadem, displej se pořád snaží být svisle orientován, abyste ho stále mohli číst. Na iPhone (i jiných hyper moderních telefonech) je to také tak.

Když ale máte iPad v horizontální poloze (třeba na stole nebo v posteli), někdy se zbytečně a nechtěně otočí proti vám. Ne snad, že by to dělal sám od sebe, ale prostě do něj drcnete nebo tak něco, gyroskop zaregistruje změnu polohy mimo toleranci (která je v řádu jednotek stupňů) a displej se otočí vzhůru nohama nebo bokem. A když to nechcete, použijete přepínač, který polohu zafixuje.

Číst dále

Ukradli nám kočárek

Ze zamčených společných prostor, přímo před dveřmi od bytu, kde nám stával kočárek, už žádný nestojí. Nebyl drahý a rozhodně nebyl v nejlepší kondici. Moje žena strávila dlouhé hodiny tím, že na něj šila nový potah. Je mi toho kočárku líto. A upřímně, tady se dostávám do situace, při které jsem si jistý, že vidět toho člověka jak kočárek krade, vyběhl bych s dvoukilovým kladivem ve snaze přitlouct mu v afektu prsty ke schodům.

Číst dále