Měsíc: Listopad 2016

První pasti nové firmy

Pokud jste už založili firmu, asi byste chtěli začít podnikat, že. Na to potřebujete třeba e-mail, telefon a odvážnější z nás se chtějí hned stát plátci DPH, protože tuší, že bez toho se s nimi nikdo nebude seriózně bavit a velcí hráči s vámi neuzavřou ani rámcovou smlouvu.

Základní past spočívá v tom, že než vás zaregistrují jako plátce DPH, musíte už podnikat (resp. vyvíjet ekonomickou činnost). Krapet začarovaný kruh, jak jsem se dneska dozvěděl od paní za přepážkou finančního úřadu. Taky jsem se dozvěděl, že si za to lidi můžou sami, ale to už je jiná kapitola.

Jo, a taky, musíte komunikovat prostřednictvím datové schránky, protože jinak vám hrozí pokuta 2 000,- Kč. Že poště trvá 10 dnů, než vám doručí heslo? Je to trochu oříšek, ale řešení to má.

Jak na registraci DPH v roce 2017?

Číst dále

Jak rychle založit firmu

Dřív, zhruba tak před deseti lety, když jsem zakládal svoji první firmu, to trvalo několik dnů, v některých zvláštních oblastech naší země i týdnů. A stálo to kolem 20 tisíc.

Když jsem se konečně před dvěma dny rozhoupal, zjistil jsem, že největší problém je najít notáře, který si na vás najde čas co nejdřív. Jakmile ale dostanete půlhodinu notářova času, je to hračka.

Jak rychle lze založit firmu v roce 2017?

Číst dále