Commercial

Ads and commercial content.

Bullshit faktor a jeho eliminace

V dnešním článku se budeme zabývat výsledky našeho výzkumného týmu, který dlouhodobě působí v malých i velkých firmách, v lokálním i mezinárodním měřítku, napříč obory. Objasníme si několik poznatků, jejichž pochopením můžete přispět k eliminaci bullshitu ve Vaší společnosti a současně dosáhnout harmonického pracovního vztahu se svými kolegy.

Faktor dysfunkce

Pomocí komplikovaných analýz zpracovaných podle ďábelských metodik nad impozantním vzorkem dat, dospěl náš výzkumný tým k poznání, že na každé nejvýše čtyři zaměstnance potřebujete v dnešní době jednoho zametače, který bude téměř výhradně opravovat jejich chyby, prezentovat nápravu zákazníkům (i dodavatelům), řešit problémy vzniklé činností těch čtyř lidí, atd.

Číst dále

Elektronický obchod s nářadím

Stává se mi poměrně často, že potřebuji ve firmě nakoupit nářadí na konkrétní akci. A akci obvykle potřebujeme provést co nejdříve. Vyzkoušeli jsme už celou řadu obchodů, ale zatím jsem nenašel nikoho, kdo by byl schopen expedovat v den objednání a tím pádem dodat objednané nářadí následující pracovní den. Přitom jsem jiný elektronický obchod poměrně dlouho provozoval, vím jak takovou věc poměrně jednoduše a levně udělat, takže to rozhodně nepovažuji za nemožné.

Číst dále

AJAX vs. SQL on Rails

There is a new title by O’Reilly. Ajax on Rails is really hyper name for a book. As somebody noticed in a discussion, it has 66% of buzzwords in the title and I suppose, that only one book may be a better bestseller. Wait for Ajax on Rails 2.0!

Scott Raymond, already wrote the prototype quickref two months ago (selling currently for $10) and now mined himself, added some buzzwords and tries to sell the new piece for $40.

Číst dále

Potřebujete učesat?

Ano, je to tak. Inspirován postesknutím fily, zde dělám reklamu kadeřnici, která vás přijde ostříhat či učesat nebo prostě jinak visuálně upravit přímo k vám domů (v Brně) a bude se u toho báječně usmívat, protože ji to baví. Její e-mailová adresa je slunicek at email dot cz.

Dělám jí reklamu, přestože mě odmítla ostříhat nakrátko, když jsem měl vlasy po lopatky, protože by jí to způsobilo psychickou újmu.

Pioneer DVR-540HX-S

Poslední dobou mě zajímají kromě vynikajících kávovarů (jako je například DeLonghi EAM 3500) ještě DVD rekordéry s pevným diskem. Jednoduše proto, že je o ně enormní zájem a mám rád technologické novinky.

Mezi kávovary do třiceti tisíc jasně vede DeLonghi EAM 3500, nepřekonatelný kávovar pro větší rodiny a menší firmy. Ovšem na trhu je celá řada DVD rekordérů s HDD, které vyhovují potřebám různých zákazníků. Přesto jsou tři nejoblíbenější všechny od značky Pioneer. Asi není divu, protože jsou to jeden vedle druhého technické skvosty.

Prvním z řady vítězů je stříbrný DVD/HDD rekordér Pioneer DVR-440H-S (vyrábí se i v černé jako DVR-440H-K) s kapacitou 80GB a naprosto neskutečným množstvím funkcí. Další je jeho silnější bratříček s diskem 160GB DVD/HDD rekordér Pioneer DVR-540H-S a absolutním králem této trojice je DVD/HDD rekordér Pioneer DVR-540HX-S, který ke 160GB disku přidává ještě DVB-T tuner kompatibilní s MPEG5.

Přitom DVD/HDD rekordér Pioneer DVR-540HX-S je skoro to nejdražší zboží v dané kategorii, ale prodává se víc než jeho slabší bratři DVR-440H-SDVR-540H-S, což mě skutečně překvapuje. Je na trhu asi měsíc, ale už se stal naprostým hitem.

Nevím, asi jsem čekal, že si zákazníci budou trochu víc vybírat i z levnějších kousků méně renomovaných značek, ale zdá se, že zatím jednoznačně převažuje orientace na kvalitu prověřenou desítkami let.

DeLonghi EAM 4500 S

DeLonghi Magnifica EAM 4500Narazil jsem na skutečně brutálně nadupaný automat na kávu a capuccino, který je cenově dostupný i pro běžnou domácnost. Dokonce jsem ani netušil, kolik takový snadno ovladatelný přístroj může mít funkcí, ale hlavně jsem nečekal, jak obrovský bude rozdíl mezi capuccinem, které jsem znal a lahůdkami, které produkuje DeLonghi Magnifica EAM 4500.

Číst dále