Movies

Do you have some movie related information to share?

O čem se (ne)mluví

Screenshot / Výřez / YouTube.com Poslední dobou se sem tam objeví v médiích zpráva, že žáci základních škol natáčejí krátká videa, ve kterých zesměšňují své učitele, natáčejí rvačky mezi sebou, objevily se i záběry vpichování drog a podobné perly (sviním). Kapánek ujeté, řekl bych.

Otázka zní: Kdo na tom dokáže vydělat jako první? Dočkáme se placených webů s podobnou tematikou? Řekl bych, že už brzy. Nebo už je máme a jen jsem je přehlédl?

Kino, nekino, multikino, co na tom sejde?

Chodíval jsem pravidelně do kina. Velmi pravidelně. Měl jsem kamarády a kamarádky, kteří se mnou chodili do kina rádi. Stačilo zavolat. Když přišla multikina, začali jsme chodit nějak méně. Nebylo to ale těmi multikiny, která nemají tu správnou atmosféru, prostě se nám změnily priority a my se museli víc učit, víc přebalovat děckám plenky, víc pracovat, víc dělat to či ono. Na kino nezbyl čas.

Mám rád filmy. Strašně rád. Jsem v podstatě filmový fanatik. Když se ke mně dostane nový film, prostě to nevydržím a musím se na něj podívat. Všechno jde stranou, priority nepriority. Nemám totiž zrovna plenkací dítě, jedinou prioritu, která by dostala přednost.

V běžném měsíci vidím kolem pěti až deseti filmů, jak kdy. U většiny dokážu odhadnout část děje nebo od určité chvíle podstatu děje celého. Potom si připadám podvedený. Ale čas od času se přistihnu, že jsem netušil, co bude následovat. Kvůli tomu se také vlastně dívám. Pro překvapení z děje. Ovšem nejen kvůli tomu.

Oceňuji herecké výkony, humor, skvělé režiséry a koneckonců i filmový design (naposledy například v neskutečném propadáku Ultraviolet, který nemá žádný jiný klad). Umím ocenit skvělé titulky legend jako jsou Kareninová a Fuka, ale kvůli nim už dávno do kina nechodím (sorry, Franto).

Číst dále

No comment #1

Today I’ve been hung up during the upgrade of Oracle 10g to 10.2.0.2. It was horrible because it took us incredible time even on quad 3GHz Xeon with so huge hyper fast memory and devilous RAID5 consisting of nearly fastest disks we could have. Two times 3 hours! Thus, I needed something to laugh and found The System Administrator Song web page, video and the WikiPedia article. Watch them out, they do not need any comments! 😉

And now, have you laughed enough? No? So, then watch this video. And if you’ve laughed enough, let’s see something serious. Google’s head hunting video. 😐