Kam s dětmi na kole v Hradci Králové

Nedávno jsme koupili do rodiny poslední chybějící kolo. Protože už ani náš nejmladší synek nepoužívá postranní kolečka, můžeme jezdit společně prakticky všude. Pokud ale nechci tahat děti na silnici, což rozhodně nechci, dokud se nezlepší jejich schopnost uposlechnout verbálního příkazu, vyvstává otázka: Kam s dětmi v Hradci Králové a okolí?

Královéhradecké lesy

V královéhradeckých lesích, které pro cyklistu začínají na Lesním hřbitově v Malšovicích, můžete najezdit desítky kilometrů bez šance zabloudit, protože stezky křižují lesy v pravých úhlech a středech vede Hradečnice. Což je mimochodem jedno z nejúžasnějších použití asfaltu v dějinách Hradce Králové. Po třech (nebo kolika) letech provozu zatím drží a kvalita cesty se prakticky nezměnila.

Aby toho nebylo málo, nově vznikla Pohádková stezka se zdařile zpracovanými postavami. A to ještě není konec, na několika místech si můžete založit (uprostřed lesa) oheň a opéct buřtíky. V lese jsou totiž vystavěna krytá ohniště, jejichž provoz nijak neohrožuje lesní porost. Pohodlně se k nim vejde deset lidí. U jednoho z nich, na břehu rybníka Výskyt, jsme včera potkali mobilní stánek s občerstvením. O něco blíž, přímo na asfaltce, je pak známý Bufet U Vlka.

Cesty mimo asfaltku je třeba – zvláště pro mladší děti – pečlivě vybírat. V lese se vyskytuje několik druhů zpevněných povrchů, ale jsou tam třeba i pískové cesty a cesty vysypané kačírkem (drobné oblázky), po kterých se jezdí dost špatně. Takže se hodí sledovat třeba trasu pro vozíčkáře (velmi dobře značená každém rozcestí), která je sjízdná i po větších deštích.

Ostatní

Pokud znáte další skvělé cyklotrasy vhodné pro děti, prosím napište mi. Po vlastním vyzkoušení je rád přidám do seznamu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.