Měsíc: Prosinec 2005

Jak změnit MAC adresu?

Před pár minutami se u mě na koleji zastavil kolega, který potřeboval změnit MAC adresu na svých Windows XP. Evidentně vůbec nevěděl, která bije, takže pokud jste na tom stejně, tady je rychlý návod. Doporučuji postupovat velmi opatrně a pokud máte zkušenejšího kolegu (kolegyni), nestyďte se požádat o radu.

Číst dále

Nepřetržité snění

Dnes ráno, ve 3:15, když jsem šel spát, zapomněl jsem si natáhnout budík. Díky tomu se mi podařilo téměř dotáhnout svůj osobní rekord v nepřetržitém snění. Šel jsem za tmy spát a za tmy jsem probudil po 13 a něco hodinách spánku, což vypovídá o stavu posledních 14 dnů.

Během spaní jsem měl několik dlouhých snů, v nichž se mi dostalo, když tak nad tím přemýšlím, zhuštěně množství zážitků, které odpovídá cca týdnu bdělého stavu. Škoda, že jsem je zapomněl, mohl jsem být o týden zkušenější …

MySQL5 Fedora Core 4 RPM pack

Are you searching for MySQL5 RPM packages for Fedora Core 4, because Fedora Core 5 will be released probably in March? Here are Fedora Core 5 preview RPM packages rebuilt for Fedora Core 4. And as a bonus I am throwing in the recompiled PHP5 with MySQL5 support. Of course, I guarantee nothing, but if you experience problems (for example any SELinux issue), don’t hesitate to contact me.

Hledáte MySQL5 RPM balíčky pro Fedora Core 4, protože Fedora Core 5 vyjde nejspíš až v březnu? Tady jsou rebuildnuté RPM balíčky z Fedora Core 5 preview pro Fedora Core 4. Jako bonus přihazuji rekompilované PHP5 s podporou MySQL5. Samozřejmě, nic nezaručuji, ale pokud máte problém (například s SELinux) klidně pište.

Číst dále

Ruby on Rails flames

Takřka každý den posledních týdnů jsem svědkem demonstrací velkého nepochopení a nově vznikajících flame wars na témata:

  • Ruby si vypůjčuje toto a také tamto z toho či onoho jazyka, což je katastrofálně špatné,
  • Ruby je v módě a tak se ho každý PHP programátor učí,
  • Ruby nemá tohle, zatímco třeba Java má navíc to a to a to,
  • Ruby on Rails je jen nafouknutá marketingová bublina, atd.

Přibývá v poslední době lidí, kteří se rozhodli nenechat na Ruby on Rails nit suchou a pokud možno přesvědčit ostatní, že je to jen nepoužitelný kus kódu, který se vůbec nehodí k programování. Ale při vášnivých debatách dochází ze strany vyzyvatele často k nepochopení podstaty věcí a zbytečnosti všech těchto debat. Osvětleme si tedy nyní několik základních fakt …

Číst dále