Měsíc: Červen 2006

Čuně!

Stále častěji navštěvuji různé blogy, osobní stránky a podobné legrácky. Viděl jsem jich už nepočítaně, denně až několik desítek nových, podle toho na co mě kdo upozorní, kdo má dobrý komentář v kdejaké diskusi, atd. Bohužel větší než malé množství těchto stránek hyzdí komentářový spam, průvodní jev anonymity, odporný nešvar čtenářů elektronických médií.

Číst dále

Banka nás má ráda

Dlouho jsem neplatil skoro nic (přestože to nic nebyla úplná nula) a hlavně jsem měl k dispozici bezkonkurenčně nejlepší Internetové bankovnictví v ČR. eBanka, a.s. mi dnes opět udělala radost, když před svých připravovaným prodejem oznámila, že nebude zpoplatňovat příchozí platby s platností od 1.7.2006.

Banka pravděpodobně zavádí toto opatření s cílem získat před možným prodejem ještě co největší retailový podíl, ale to mi nijak nevadí, protože ušetřím měsíčně bratru pět v českejch. Významné zlevnění služeb nasvědčuje tomu, že se skupina vlastníků banky snaží zvýšit cenu nárůstem podílu na trhu a tedy by mohlo být jasným signálem o jejím blízkém prodeji. Hádám, že do konce roku změní majitele a docela by mě zajímalo, kdo to bude.

Neštovice

Tatinku naťupej mě ještě,” smutné unavené oči se na vás dívají, protože vědí co je čeká.
“Dobře, dobře, jen chviličku počkej, umeju si ruce.”

Vrátíte se z koupelny, otevřete lahvičku s tekutým pudrem, vezmete tyčinku s vatou na konci. Namočíte, uděláte dvě tři tečky na malém rozpáleném tělíčku posetém pupínky v různých stadiích popraskání.

Číst dále

Quote of the day #5

Uprostřed úklidu pokoje na kolejích:

Sakryš, musím se umýt, omylem jsem se opřel dlaní o podlahu.

Ještě štěstí, že je takový vedro a okna se dají umýt mokrým hadrem.

Mám tě, pavouku, pojď sem, neutikej. No, a teď se podivej co jsi udělal! Kdo to tady má po tobě uklízet, co? Běž odkud jsi přišel a už mi nechoď na oči, stejně jsi nikdy žádnou mouchu nechytil. No jo, to proto seš tak hubenej! A nedivej se na mě tak.

Výtržníkem

Byl jsem večer na návštěvě u přátel. Přijel jsem a zaparkoval na volném místě. Večer byl fajn až do chvíle, kdy jsem se chystal odjet. Jako na potvoru stálo za mnou auto bránící mi v odjezdu. To se mi soused mých přátel snažil naznačit, že parkuji na jeho místě.

Číst dále

Tramvaj

Před časy ne zas tak dávnými, v království Co by kamenem dohodil, žila přechodně jedna pronikavě inteligentní mladá princezna. Protože byla obdivuhodně zodpovědná, poctivě se připravovala na celoživotní dráhu držitelky Nobelovy ceny. Mezitím se o její spanilou ručku ucházeli různí vládcové, panovníci a jiní osvícení vlastníci světských statků. Ale princezna měla jasný cíl a zodpovědnost vůči lidstvu, takže pro ni byla jejich sladká slova pouze bzučením much kolem uší.

Číst dále