Měsíc: Červenec 2006

Pokuty

Šel jsem včera pozdě spát. Jednak jsem musel uvést na pravou míru některé pohádky uveřejněné v celkem seriózních a respektovaných médiích svým článečkem a předtím jsem musel na dvě (ano, bylo to nevyhnutelné) se stárnoucím kamarádem.

Ráno mě překvapilo tím, že přišlo nečekaně brzy. Bláhově jsem se totiž před týdnem rozhodl dát své auto opět do servisu a už před týdnem si nastavil budík. Takže zvonění v sedm, rychlá sprcha, naskákat do auta, v servisu povykládat přijímacímu technikovi všechny příznaky a sockou dojet do práce.

Číst dále

Kondolence

Léto. Milion stupňů ve stínu. Když otevřu oči, vidím jak můj skvělý oběd — dlouho jsem nic tak báječného nejedl — utíká po rádoby balistické křivce unášen tekutinou nejasné barvy. Se zápachem, do Vltavy. Svůj k svému.

Léto. Jak by asi řekl provokatér Nohavica, u Muzea jsou miliony stupňů ve stínu alespoň dva. Prchám před paprskem, který mi už včera vyrazil mozek z hlavy, předevčírem ze mě udělal indiána a dnes se mě znovu snaží dostihnout. Ve snaze proměnit mě v prach, ještě než se v něj stačím obrátit sám.

Číst dále

Virtuálne stretnutie

Není to tak dávno (vlastně pár hodin), co jsem potkal jednu milou mladou dámu na Slovensku. Virtuálně.

Povídali jsme si o běžných věcech a málem jsme založili Engeorův fanklub. Nakonec k tomu nedošlo, protože asi nejsme dost nadšení institucionalisti. Povídali jsme si dál a já měl úsměv od ucha k uchu v ksichtě dobře hodinu. Bylo to ve všedním dni velmi nevšední, všichni okolo si asi mysleli, že jsem se zbláznil a já se jim fakt nedivím.

Číst dále

TinyMCE English to Czech on-line translations

Plugin in action (Screenshot)As I’m newly using TinyMCE as a part of WordPress suite, I’m missing some functionalities. My first step to make it more complete is English to Czech translation plugin. The plugin can be clonned to do any other translations, you will only need a database of words or the web service providing translations from one language to another. So, I’m publishing it here in hope that it will help others to be more productive.

Číst dále