Měsíc: Prosinec 2006

Domky na kuřích nožkách

Dnes jsme medzištátne riešili kde a jak vznikají domky na kuřích nožkách. Tedy se s vámi podělím o některé poznatky.

Kdo jsou

Nejprve bylo potřeba si ujasnit, zda je běžný domek na kuří nožce budova (stavba) či živá bytost. Náš právní řád nám připomíná (víceméně, ale o to častěji), že stavba musí být pevně spjata s podkladem. To ovšem domek na kuří nožce není. Protože je spjat s nožkami. A protože jde o nožky kuří, jedná se zcela jistě o inverzi kura domácího (dôm kurací).

Jelikož se domky mohou volně pohybovat, rostou, projevují vlastní vůli a tak dále, jedná se podle běžných přírodovědných pouček o živočichy. Podle Platónovy definice, by též mohlo jít o lidi, protože tento moudrý mužíček definoval člověka jako živočicha dvounohého, neopeřeného. Jak si ovšem vysvětlíme dále, o člověka se nejedná. Nicméně máme co do činění s živými bytostmi, to je jasné.

Jak jsme si mohli všimnout, nejde o klon kura, kuřete ani ničeho podobného, což dokladujeme zejména tím, že domek nemá křídel, per, ba ni zobáčku. I když některé futuristicky smýšlející čarodějky již vybavili svůj dům například hřebínkem, přesto nedosahují ani zdaleka genetické podobnosti se slepicemi a jejich příbuznými. Kromě toho, žádná soudná žena by nebydlela ve slípce, a žádný živý smrtelník si ještě netroufl pochybovat o soudnosti čarodějek. Uznávám, že jde o definici kruhem, ale co se dá dělat.

Odkud se beou?

Jasné je, že domek na kuřích nožkách nelze postavit. Protože nožky jsou chatrný základ a dosud není znám jediný úspěšný architektonický pokus o regulérní kloaku. Tedy takové domy musejí někde živelně vznikat. Jenže kde?

Naše speciální agentka vypátrala, že domky se (v čase, kdy jejich obyvatelky prolévají svými hrdly tvrdý alkohol na čarodějnických sletech) potají vypařují do neznáma a tam se bezostyšně páří až z nich lítá peří (obrazně řečeno).

Když se pařba podaří, jeden z domků otěhotní (viz. dále). Jde o trik s kloakou a vaječným žloutkem, který pro jeho lehkou nemravnost nebudeme na těchto stránkách raději popisovat. Jak bystřejší z vás pochopili, domky na kuřích nožkách jsou tedy sexuálně aktivní a vznikají, ehm, podobně jako vy.

Průběh těhotenství

Gravidní domek se vyznačuje nafouknutým, eh, sklepením. Jeho obyvatelka obvykle zjistí, že vchod do eh, sklepení je jí poněkud těsný a má neurčitý pocit, že lahví s vínem tam bývalo jaksi méně. Toto je důsledkem prostorové kontrakce. Eh, sklepení se zvnitřku musí zmenšit, aby mělo kde zrát vejce.

Číst dále

Quote of the day #9

S Mírou o ženách …

No ona křivka prudění a nudění se časem ostře zvedá.

To je poznatek, který učinil už čínský mudrc SE.

Byl to jistě moudrý muž, který znal pravdu o ženách … narozdíl od fotbalu a dalších sportů v bedně je portfolio toho, co umí nabídnout, omezené.

Ale kdež, nikdy jsi neslyšel co SE říká o fotbalu a dalších sportech? 😉

Doufám, že chápe jejich potřebu.

Kdo? Čínskej mudrc?
Ten nechápe, on říká. 😉

No pokud si chce říkat mudrc, tak by měl chápat a říkat, že není větší přítel rodinného štěstí, než fotbal a rybolov.

Kardinální smolař/nešika

Dnešek se skutečně vydařil. Vzbudil mě telefon z práce v 7:30. V průběhu telefonování s naším kyborgem jsem se oblékl, vyčistil si zuby, nasadil handsfree a odjel do práce. Cestou jsem zjistil defekt na přední pneumatice, takže jsem dojel krokem k pneuservisu, který byl naštěstí za rohem.

Protože jsem pořád ještě telefonoval, tak jsem se asi při vystupování z auta úplně nesoustředil na věci podstatné a zabouchl si v autě klíče. Ano, je to možné. Klíče od auta a samozřejmě i od bytu (kde mám náhradní klíče od auta).

Po telefonu jsem dořešil věc s kyborgem a zavolal do servisu, ať mi pošlou technika, že bych potřeboval otevřít auto. Za patnáct stovek se ten člověk snažil hodinu a deset minut, než se mu to podařilo. Mezitím jsem omrzl, protože se mi to samozřejmě stalo na největrnějším místě v celé Praze (nedaleko Větrníku).

Číst dále

Nesmyslně drahé polonium

Píše se, že jeden z nejostřejších kritiků ruského prezidenta, bývalý agent Litviněnko, byl otráven poloniem. V Rusku prý se ho odpadně vyrábělo tak 8 gramů za rok a to se potom prodávalo do Británie. Nicméně nikdo ho nepohřešuje. Tomu bych docela věřil.

Ať se vzalo kde se vzalo, docela by mě zajímalo, kdo a jak ho bývalému agentovi podal. Jednak je celkem slušně radioaktivní a kromě toho i velmi nepříjemně toxické. Jeden gram by stačil na zabití cca milionu lidí, což už mi přijde jako docela nechutná káva. Rozhodně, když už si dal vrah tu práci (pokud šlo skutečně o vraždu), je vidět, že asi nebyli s ex-agentem úplně nejlepší kamarádi.

Kromě toho, je zvláštní, že ex-agent neřekl světu nic zajímavého. Umíral poměrně dlouho na to, aby stihl vydat kdejaké svědectví, což mě přivádí k myšlence, že toho zase až tolik nevěděl. A pak bylo možná levnější sehnat si olovo (na které se polonium stejně po čase rozpadne) ve formě kulky a ukončit to celé bez rizika. Takže o co šlo? Zastírací manévr? Demonstrace síly? Nebo ex-agent prostě doma zanedbal izolaci proti radonu?

Pekelně drahý Blu-ray Disc

Jak již mnozí vědí, Ministerstvo kultury stanovilo typy přístrojů k zhotovování rozmnoženin, typy nenahraných nosičů záznamů a výši paušálních odměn.

Podle § 25 odst. 7 zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon), ve znění zákona č. 216/2006 Sb.

mocné vyhlášce, která nabyla účinnosti dnem 10.11.2006, se dočteme jak nechutné jsou poplatky pro CD a DVD ve všech myslitelných mutacích. Ovšem na dveře nám ťukají nové formáty, na které se vyhláška explicitně nevztahuje, nýbrž jsou zahrnuty v § 5.

Z nezabudovatelného paměťového média a z paměťového média zabudovaného nebo zabudovatelného do přístroje, pokud toto médium není zpoplatněno v rámci zpoplatnění přístroje podle § 6, se platí odměna 6 Kč za každých započatých 512 MB kapacity.

Blu-ray.cz logoKapacita nenahraného Blu-ray Disc média je 50 GB. To máme bratru stokrát šest korun. Donedávna byla prodejní cena těchto médií kolem 500 Kč, od 10. listopadu je o více než sto procent vyšší (včetně daně cca 1 200 Kč). Stát si na tom namastí kapsu, protože poplatek samozřejmě podléhá DPH. Kde je tady ta přidaná hodnota, ze které mám platit daň? Přehlédl jsem snad něco? Mám považovat Blu-ray Disc za nezabudovaný pevný disk a očekávat dvacku poplatku podle § 6? Kde jsou starý dobrý dehet a jeho věrný kamarád peří, když je národ v úzkých?

Moderní formy lhostejnosti

Dneska jsem si ve vlaku všiml zvláštní změny, která se musela stát během poměrně krátké chvíle (řekněme pár měsíců). Všude jsou neznačkové notebooky, lidi mladší 40 let mají špunty v uších, empétrojky si razí cestu skrz jejich mozky z jedné strany na druhou, nikdo si ničeho nevšímá. A kromě toho ta děsná spousta krve na špinavé podlaze. Aha, pardon, to bylo v metru o kousek později.

Chlapík ležel ve vestibulu na Vltavské, celkem slušně krvácel z rozbité hlavy, hýbal se, ale nemohl vstát. Kaluž krve pomalu zasychala, davy lidí chodily kolem, značná část z nich měla v uších špunty, nikdo si toho pána nevšiml. Nikdo nezavolal na žádnou k tomu určenou linku, každý má svůj vlastní svět, ve svém mozku vymytém empétrojkami. Brutální chladná lhostejnost, která by se skoro dala porcovat do lahviček a prodávat na kila. Třeba armádě, která by ji dávkovala vojákům chystajícím se na nějaký pořádný masakr neviňátek.

Je to samozřejmě laciné, ale nabízí se to. Ta souvislost mezi všudypřítomnou osobní technikou a lhostejností k okolí. Nevím, jestli třeba nejsem z nějaké divné generace, ale přijde mi naprosto samozřejmé poskytnout nejnutnější pomoc, zavolat tísňovou linku a počkat do příjezdu sanitky. Jestli jsem třeba do té chvíle spěchal, tak prostě zastavím. Ve chvíli kdy vidím tolik krve se prostě mění moje priority. Je mi úplně jedno, jestli ten člověk spadl, protože byl opilý nebo proto, že měl třeba mozkovou mrtvici. Ale prostě neumím nechat ho jen tak ležet, jít dál a vychutnávat si empétrojky.

Jsem v dnešním světě nenormální já nebo ostatní?

Porod ve vlaku

Zkusil jsem si CDMA připojení v EC vlaku z Brna do Prahy. Byl to jedním slovem porod. Pokud byste to chtěli zkoušet, pak jedině v případě, že se chcete stále dokola marně pokoušet o připojení nebo se dívat, jak od vás pakety odcházejí, ale žádné se k vám nevracejí. Případně pokud trpíte jiným druhem technologického masochismu.

Objektivně musím říct, že ztrátovosti ICMP paketů jsem naměril 65 procent. Průměrná odezva z NIXu na 4 bajtovou zprávu byla kolem půl vteřiny, což by mohlo zhruba odpovídat spojení na zemskou orbitu. Z toho tedy snadno usoudíme, že pokrytí mezi Prahou a Brnem v železničním koridoru je žalostné, najdeme v něm mnohakilometrové úseky v nichž si o stabilním spojení můžete nechat jenom zdát. Jedná se o více než polovinu trati a čím blíže k Brnu, tím je situace zoufalejší.

Číst dále

Quote of the day #8

Jirka Pech, prosim …

Ahoj, hele, jak jste zavedli ty poplatky …

Moment. Zde se zastavme a řekněme si na rovinu a bez obalu, že ne docela všichni kolegové mají to štěstí na telefon s displayem, který zobrazí jméno volajícího. Takže začneme lekcí slušného chování. Ahoj, já jsem ten a ten. Můžeme se tak domluvit?

Jo, jo, promiň, ten a ten.

Nádhera. Co bys potřeboval?

No, hele, jaxte zavedli ty poplatky …

Moment. Byl jsi ráno na naší fascinující prezentaci plné úchylných skečů a pokleslého humoru?

Ééééh, já … cože?

Byl nebo ne?

Mnóóó, nebyl, ale víš …

Nevím. Dostal jsi pozvánku?

Mnóóóó …

Dostal?

No jo, no jo, tak jsem ji teda dostal, no!

Takže jsi dostal pozvánku a nepřišel a teď máš představu, že já všeho nechám a budu Ti vysvětlovat fascinující obsah půlhodinové prezentace — která, jen tak mimochodem, byla plná úchylných skečů a pokleslého humoru. Je to tak?

- hrobové ticho -

Vidím, že chápeš, že není v našich silách vysvětlovat všem, jak jsme to celé provedli. Ale naštěstí jsem na to myslel a prezentaci najdeš v sales dokumentech. Pokud budeš mít dotazy, obrať se prosím Tě na svého nadřízeného. Díky.

Aha, díky, ahoj.

Bylo mi potěšením. Ahoj.

Od rána si o sobě myslím, že jsem děsně vtipný, takže je dost pravděpodobné, že mi do večera někdo rozbije ústa. 😉