Rubrika: Culture

 • Fink: Looking Too Closely

  Just listen to it.

 • Bullshit faktor a jeho eliminace

  V dnešním článku se budeme zabývat výsledky našeho výzkumného týmu, který dlouhodobě působí v malých i velkých firmách, v lokálním i mezinárodním měřítku, napříč obory. Objasníme si několik poznatků, jejichž pochopením můžete přispět k eliminaci bullshitu ve Vaší společnosti.

 • Quote of the day #16

  Citát dne je jako obvykle velmi aktuální. Kdo první pošle v komentáři perfektní překlad, vyhrává zájezd do Rakouských Alp na vlastní náklady.

 • Candy King — Karneval sladkostí v místních Tesco Stores

  Kritické zhodnocení ceny a teoretické kvality produktů Candy King = nekupovat. Určitě počkat až půjde cena nejvýše na třetinu, do té doby nekupovat.

 • Jindřich Šídlo rulez

  Během posledního cca půl roku jsem měl několikrát (tedy asi třikrát) příležitost číst několik dnů po sobě noviny každý den celé. Využil jsem ji téměř beze zbytku, včetně sportovní přílohy, receptů a sem tam jsem si přečetl pro pobavení i horoskop. Ale nic mě nepobavilo tolik, jako články Jindřicha Šídla, hlavního analytika HN.

 • Salt vs. Inception

  Dlouho jsem neměl čas na dva filmy. Salt a Inception. A zvolil jsem k jejich sledování správné pořadí. Salt a Inception. Jak se říká, to nejlepší na konec. Salt je ztráta času, hollywoodský odpad (jakkoli to Angelině Jolie sluší a její sportovní výkon je hodný zaznamenání). Inception je jednoduše řečeno extrémní hit.

 • Vizuální nářez

  Přemýšlivý, nápaditý, minimalistický a populární. Takový je klip Orena Lavieho. Však se mrkněte sami. 🙂

 • Zásah

  Dneska umřel pan Architekt. Nějak mě to zasáhlo, protože jsem si ráno četl jeho životní příběh na nějakém zpravodajském serveru. Říkal jsem si jak je to fajn, že potkal ženu svého života, narodila se jim dcera, jeho život je konečně super, měl jsem z toho radost, moc jsem jim to štěstí přál, přestože šlo o úplně cizí […]

 • Závislost

  Upozornění: Přináším vám pseudozpověď závisláka. Pokud nechcete být jako on, vyhněte se dalšímu čtení! Pokaždé, když uplyne blíže neurčitý počet dnů, zcela náhodně, leč magicky přitahován nemaje ho zabookmarkovaný, zabrousím do klubu OZF. Vždycky toho lituju, protože mě to stojí strašně moc času. Dneska jsem to udělal zase a zde k tomu mám několik poznatků.

 • Herostratus aneb zapalte fórum!

  Říká vám to jméno něco? Pokud ne, tak si ve zkratce řekněme, že Herostratus byl chlapík, který — jen proto, aby se zapsal do historie — zapálil před 2 364 lety Artemidin chrám. Protože stavba byla v toptenu své doby a nikdo neměl zájem na spálení dalšího chrámu nějakým Herostratovi podobným hejskem, odsoudili ho šmahem k smrti. S tím asi […]