Music

Tell us something about your favourite band, singer, instrumentalist …

Nostalgická

Šel jsem spát ve tři a probudil se v jedenáct. Můj den odstartoval přátelsko-pracovním obědem. Dobrým obědem s dobrým přítelem. Po obědě a víceméně obchodní konverzaci jsem odvezl kamaráda na jinou pracovní schůzku (sobota je nejlepší čas na velký kus pořádné práce) a sedl k pécéčku.

Napsal jsem nějaké e‑maily, odpověděl na komentáře, a uprostřed následné snahy dokončit včerejší úklid na disku mě přepadla nostalgická nálada. Narazil jsem totiž na tři roky staré fotky.

Číst dále

Jaromír Nohavica: Písničkový blog

Žádná Amerika, možná už ho znáte, písničkový blog. Můžete si tam stáhnout písničky, kterými provokatér Jarek Nohavica reaguje na aktuální dění. Stahoval jsem tam nedávno písničku Už zase bijou děti a dnes jsem dostal poštou písničku Ladovská zima. A docela nahlas jsem se řehtal.

Na závěr je potřeba dodat, že písničkový blog (resp. download sekce) běží na portu 8080, takže pokud máte povolený přístup do Internetu pouze přes proxy server nebo firewall a nemáte tento port povolený, bude třeba kontaktovat vašeho administrátora.

Ladovská zima se hraje i v běžných komerčních rádiích, takže pokud ji neuslyšíte hned, určitě na sebe nenechá dlouho čekat. Věřte mi, že stačí jeden poslech, abyste si při odhazování sněhu před domem vzpomněli i na slova.

All Is Full Of Love

Have you ever seen the clip for the song All Is Full Of Love performed by Björk directed by famous Chris Cunningham? I have seen it for the first time today and I was shocked. Positively. It is nice, gentle and extraordinary peaceful.

Two humanoid robots — first looking like the second, but they are different — being created by another machines present us the desire of lesbian love. And that’s not everything, the clip brings us more messages. About soul and maternity and so. It’s fantastic and I’m surprised that I haven’t seen it before, because this clip won many awards around the world. You can find more information here.