Rubrika: Finance

 • Bullshit faktor a jeho eliminace

  V dnešním článku se budeme zabývat výsledky našeho výzkumného týmu, který dlouhodobě působí v malých i velkých firmách, v lokálním i mezinárodním měřítku, napříč obory. Objasníme si několik poznatků, jejichž pochopením můžete přispět k eliminaci bullshitu ve Vaší společnosti.

 • Platíme si za ochranu

  Možná se někomu bude zdát, že platit si ochranu bylo běžné v USA po italské přistěhovalecké vlně. Občané, zpravidla podnikatelé, platili mafii, aby se jim nestala nějaká ošklivá nehoda. Kdyby nezaplatili, stálo by je to nejdřív hromadu peněz (zpravidla za opravy), nakonec by museli podnikání zavřít a mohli by si gratulovat, pokud by se nikomu nic nestalo. A přesně tak to funguje i dnes.

 • Hledám věřitele firmy STAVCOLOR s.r.o.

  Toto je zcela vážně míněná veřejná výzva věřitelům firmy STAVCOLOR s.r.o. (IČ 25837133) a jejím podvedeným zákazníkům. Prosím ozvěte se mi (nejlépe formou komentáře k tomuto článku) za účelem přípravy hromadného návrhu na prohlášení konkursu na zmíněnou firmu.

 • Krizové řízení vs. populismus

  Co jsem začal rozum brát, chápu státy jako firmy. Sice větší než obvyklé firmy z okolí (i když Česká republika je prcek co do výkonu ve srovnání třeba s koncernem Volkswagen), ale pořád se tak na ně lze podle mě dívat. Vrcholné politiky v souladu s tím chápu jako top management těchto firem. Stejně tak občany beru jako zaměstnance, ale […]

 • Učitelka mateřské školy za 5 až 10 tisíc

  Musím přiznat, že lituji, že jsem nešel studovat pedagogickou fakultu. Dnes jsem mohl za 16 hodin týdně brát až 10 tisíc Kč hrubého. Přepočteno na normálních 40 hodin je to až 25 tisíc Kč měsíčně. No, řekněte, kdo z vás to má?

 • Kam se poděli profesionálové?

  Už zhruba rok se potýkáme s nedostatkem lidí. Snažíme se přijmout další, ale ti, kteří k nám chodí na pohovory, jsou veskrze agenturní odpad. Jedinci, kteří mají životopis prošpikovaný zkratkami moderních technologií a nezřídka dokonce i praxi na několik stran. Ovšem po klasickém dvouhodinovém pohovoru zpravidla odcházejí a zklamány jsou obě strany. Děláme tedy něco špatně?

 • Quote of the day #15

  If you pay peanuts, you get monkeys. If you pay donuts, you get Homer Simpson. Idioms at Free Dictionary James Goldsmith quotes See more quotes of the day

 • Platíme malé daně?

  Zdá se, že letos by se rozhodně mělo vybrat více peněz na daních. Žně začnou již za několik desítek hodin a je evidentní, že Ministerstvo Financí bude injekci opravdu potřebovat.

 • U snědeného krámku

  Včera jsem byl nakupovat. Prázdné regály všude kromě spotřební elektroniky, agresivní bezdomovci, vyprodané marlborky. Poněkud zvláštní situace.

 • Česká pošta aneb jak se věci nemají dělat

  Byli jste v poslední době na poště? S neobvyklou žádostí?