In my mailbox

Thoughts and opinions I’ve got into my mailbox.

Quote of the day #14

Kamarád se vydal zcela sám na letecký výlet mezi ostatní kolegy manažery ze stejné oblasti v jiných zemích. Měl trošku pocit, že když je na své pozici teprve měsíc, nebude možná stíhat zkušené zahraniční kolegy chápat, a že jeho notebook z roku ’96 asi také nebude působit mezi výrazně štědřeji placenými západními manažery úplně ideálně. O jeho komentáře se prostě nelze nepodělit:

Číst dále

Bastard Chief Executive Officer from Hell

Určitě se vám už někdy stalo, že jste dostali několik dnů po termínu místo slíbeného díla pouze e‑mail, ve kterém se zhotovitel vymlouvá na časovou tíseň či jiné okolnosti a doufá, že se nebudete zlobit. Třeba se vám stalo, že jste měli vztek, propadali zoufalství a beznaději. Ptali jste se sami sebe, proč pracujete s někým tak zoufale nespolehlivým. Rvali jste si vlasy, protože vám třeba hrozilo nějaké penále. Nakonec jste toho člověka shodili ze schodů, protože to bylo řešení, které vás uklidnilo. Ovšem takové řešení vlastně není řešením, protože pak jste tu práci museli udělat sami, což nebylo původním cílem. Navíc jste nejspíš skončili za mřížemi, protože — stejně jako já — žijete v právním státu, kde není možně jen tak někoho shodit ze schodů.

Číst dále

Písmenko X

Mám vážný problém. Opravdu zapeklitá situace!!! Obracím se na Vás, jelikož jste mi byl doporučen jako opravdový odborník, člověk ve věci zběhlý a nadmíru ochotný pomoci. Tak tedy … ehm … nó, je to trochu trapas, ale já vážně nemám na klávesnici iks! Což je trochu problém, který mi způsobuje další problém v oblasti seksuální. Ono totiž psát o seksu (a vůbec se zabývat seksem) není vůbec seksy, když s sebou stále vláčíte to ká a es, která vůbec nejsou erotizující a rozhodně nevypadají nijak vyzývavě, rozvášněně a už vůbec nepůsobí dojmem jakékoli touhy po splynutí. No, zkrátka naprosto aseksuální (snad jen v tomto slově, s ohledem na jeho význam, se nejeví tak markantně nevhodné použití ‑ks-) písmena v porovnání (pokud je lze vůbec srovnávat) s nanejvýš výstižnými, jednoznačnými, stručnými, roztouženými, rozhodnými, slastnými, v jednom bodě styčnými, rozkošnicky překříženými nožkami mnou tak postrádaného písmene. Písmene, ve kterém je obsažen pravý, jediný, absolutní význam celého toho mystéria, které fascinuje, dráždí, otřásá, rozeznívá, povznáší, zapaluje, zabíjí, živí a spojuje všechna těla i duše všech a všeho.

Číst dále

Jaromír Nohavica: Písničkový blog

Žádná Amerika, možná už ho znáte, písničkový blog. Můžete si tam stáhnout písničky, kterými provokatér Jarek Nohavica reaguje na aktuální dění. Stahoval jsem tam nedávno písničku Už zase bijou děti a dnes jsem dostal poštou písničku Ladovská zima. A docela nahlas jsem se řehtal.

Na závěr je potřeba dodat, že písničkový blog (resp. download sekce) běží na portu 8080, takže pokud máte povolený přístup do Internetu pouze přes proxy server nebo firewall a nemáte tento port povolený, bude třeba kontaktovat vašeho administrátora.

Ladovská zima se hraje i v běžných komerčních rádiích, takže pokud ji neuslyšíte hned, určitě na sebe nenechá dlouho čekat. Věřte mi, že stačí jeden poslech, abyste si při odhazování sněhu před domem vzpomněli i na slova.