Photos

Photo announcing.

Takhle se dělaj’ palačinky!

Thumb upJe to asi čtrnáct dnů, co jsme dělali doma palačinky. Házel jsem je do vzduchu, vyloženě jsem si s tím vyhrál, náramně jsem se bavil. Přítelkyně je potom napěchovala náplní a poskládala jako kapsičky na talíře. Byly skvělé, ale Leontýně se moc nelíbily, protože na sbalené palačinky není zvyklá. Dává přednost úhledně srolovaným.

Včera jsme byli na návštěvě u naší kamarádky a jejích rodičů. Bylo to super, Leontýna se myslím báječně bavila úplně s každým a všichni měli z Leontýny výbornou náladu. Má ten dar, funguje jako léčivý prostředek na cokoli. Nabitá neuvěřitelnou energií. Fyzicky pro nezkušeného naprosto likvidační, ale psychicky pro každého totálně regenerující. Ale to není to, o čem chci psát, tento článek je o palačinkách.

Číst dále

Drak v lednu

The kid holding the kiteByl skvělý větrný víkend, lásky čas. Hrdliččin zval … ale ne, kdepak. Teda, ne že by ne, ale víte jak. Hlavně, pouštěli jsme draka.

Jasně, je leden. Možná se vám zdá bláznivé pouštět v lednu draka, ale když je počasí na draka, tak se nedá nic jiného dělat. Pouštěli jsme ho s takovou vervou, až se nám utrhl. Naštěstí nedoletěl bez pozemní navigace příliš daleko.

Leontýna se skvěle bavila, ale chtěla by draka, který ji unese. Takže na podzim se utkáme s větrem znovu, ale tentokrát budeme snad lépe připraveni! Přece jen drak ze supermarketu za šedesát (nebo kolik) korun není ten správný přepravní prostředek na nošení bezmála dvacetikilových holčiček. Pokud někdo máte zkušenosti se stavbou draka, který unese dítě, tak sem s nimi!

Srnka

Včera jsem vstal do prvního dne své dovolené, kterou jsem si vzal v podstatě jako studijní volno. Hned jsem sedl do auta a jel nechat přezout ze zimních na letní gumy. Když jsem viděl chlapce mlátit ostopéro do levého zadního kola metrovým kladivem, raději jsem se vzdálil a říkal si, že ten kluk přece ví, co dělá. Asi to věděl moc dobře, protože jsem měl za 20 minut přezuto a byl jsem hned o 450 korun lehčí.

Číst dále

Nostalgická

Šel jsem spát ve tři a probudil se v jedenáct. Můj den odstartoval přátelsko-pracovním obědem. Dobrým obědem s dobrým přítelem. Po obědě a víceméně obchodní konverzaci jsem odvezl kamaráda na jinou pracovní schůzku (sobota je nejlepší čas na velký kus pořádné práce) a sedl k pécéčku.

Napsal jsem nějaké e‑maily, odpověděl na komentáře, a uprostřed následné snahy dokončit včerejší úklid na disku mě přepadla nostalgická nálada. Narazil jsem totiž na tři roky staré fotky.

Číst dále

Prostě nádhera

Letošní Olympiáda přinesla obrovskou podívanou. Nejsem žádný velký sportovní fanda (spíš takový fanoušíček), ale musím přiznat, že u některých závodů / zápasů mi vhrkly do očí slzy. A u některých fotek jsem jen vrtěl hlavou a říkal si, že to je prostě nádhera. Tak třeba fotky Kateřiny Neumannové v závodu na 30 km s hromadným startem, to jsou skutečně nádherné obrázky. Lepší asi letošní Ladovská zima zatím nepřinesla.

Shaolin Dolls

The Shaolin doll Do you know what the Shaolin is? And do you know what the doll is? So what about the Shaolin dolls? Are there any?

The Shaolin dolls are what those famous Shaolin monks play with and who they sleep with every night. Even if they become very old and incredibly wise. Don’t you believe me? I’m not kidding, my daughter has one (it’s a gift of one old monk who is very good friend of her) and here comes the photo of the genuine Shaolin doll. Not very good photo, but I can take some better pictures if you are interested enough.