Binární knihy

Binární Ládin dnes ukázal na některé knihy prstem. Já nezůstávám stát opodál, ale ukazuji kurzorem.

Kupovat zmíněné knihy v papírové podobě je totiž předem zmařená investice, protože mají všechny svou hlavu (a zřejmě i nožičky) nebo jsou vydávány na těkavém papíře. Zničehonic se totiž ocitají v knihovně nejbližší rodiny.

Nejkratší životnost má jednoznačně Stopařův průvodce po galaxii — mizí prakticky ihned po přečtení. Nebo ho odložíte cestou do sprchy, kde si alespoň chvilku chcete odpočinout od stálého hlasitého smíchu (číst tuto knihu je skutečně fyzicky náročné) a už ho nikdy nenajdete.

Stejně tak Piknik u cestySetkání s Rámou (A. C. Clarke) jsou vyhozené peníze. Budete je číst během sexu (s baterkou), místo hraní GTA San Andreas, v práci, ve škole, samozřejmě na WC, ale dokonce místo jídla (mladší ročníky vynechají práci i školu). Protože Vás při této činnosti pravděpodobně uvidí Vaši nejbližší, s nimiž nebudete komunikovat, bude osud knihy zpečetěn.

Nejhorší investice jsou knihy, které dosud nebyly vydány na Internetu. Jsem toho názoru, že pokud máte doma například kompletní sérii Úžasná Zeměplocha nebo ságu Amber, skladujete ji na přísně střeženém nepřístupném místě. Nebo si nezvete návštěvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..