Noční pravidla silničního provozu

Má vlastní dlouhodobá pozorování ukázala, že v noci jednoznačně platí jiná pravidla silničního provozu. Žije mezi námi určitý druh řidičů, kteří v noci zásadně nerespektují nic a nikoho.

Pokud někam pojedete třeba kolem třetí hodiny ráno, nenechte se v hluboké tmě překvapit předjíždějícími vozidly. V obci obvykle rychlostí přes 100 km/h zprava v odstavném pruhu nebo přes dvojitou plnou čáru zleva.

Nikoho by také nemělo překvapit, že v noci se zásadně nepoužívají blinkry (o to více se používají mlhovky a dálková světla). Semafory jsou vesele ignorovány, takže raději hodně přibrzděte přestože máte zrovna zelenou. Do křižovatky raději vjíždějte pouze pokud jste si naprosto jisti, že tam nevjede i někdo další.

Poslední jev, na který je třeba upozornit jsou závodníci. Obvykle neumějí řídit, ale půjčili si zrovna tatínkovo silné auto. Nezřídka pod vlivem alkoholu se ženou ve dvojicích či větších skupinkách a jediné omezení, které pro ně platí jsou retardéry. Pokud uvidíte ve zpětném zrcátku rychle se blížící (obvykle dálková) světla několika vozidel bez majáčků, raději zastavte u krajnice a setrvejte pár vteřin v klidu.
Protože závodníci mají rádi adrenalin a jsou obvykle hecováni svými druhy, objevují se také v protisměru dálnic i jednosměrných ulic, kde se velmi těžko ubráníte kolizi. Pokud to jde, vyhýbejte se tedy v noci jednosměrkám.

Pokud se někdo v noci na silnici chová jako čuně, netrubte ani neblikejte. Ušetříte tak práci svému zubaři,  chirurgům na pohotovosti, klempířům i lakýrníkům. Zachovejte klid za každou cenu, buďte velmi pozorní i ve standardních situacích, očekávejte naprosto zběsilé chování ostatních účastníků silničního provozu a jeďte velmi opatrně.

Šťastnou cestu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..