Moje čtyři věci a více

David měl zase zajímavý nápad. Vykopl tak dokonale, že jsem začal přemýšlet o tom, jestli takové věci vůbec existují a komu by asi tak mohly zničit život.

Čtyři dobré kamarádky mé partnerky, které mi připadají nejhezčí a nejvíce sexy

Tohle je tuhá záležitost. Nemám ani partnerku ani partnera, cizí partnerky mě nepřitahují a chlapům nerozumím. Nezadané přítelkyně mých bývalých partnerek, pokud si vzpomínám, nebyly nikdy dost sexy a já do dneška nechápu, co na nich viděly.

Čtyři největší lži, kterými jsem obelhal své přátele či partnera

Tohle je docela zajímavé. Myslím, že by mohly existovat čtyři nejhorší chybné výklady mých činů, po kterých následovaly čtyři drastické činy mých tehdejších blízkých. Ty velice nepěkně změnily můj život a proto si dávám mnohem větší pozor, abych byl pro své blízké čitelný.
A vzpomínám si na jednu dětskou lež. Tvrdil jsem, že nikdy nebudu pracovat tolik, jako moji rodiče (myslím ty současné rodiče). Dopadlo to tak, že dřu mnohem víc a ještě ke všemu mě to baví. Lhal jsem sám sobě. Počítá se to?

Protože jsem podnikatel, mohl bych také lhát svým zákazníkům, své konkurenci nebo svému státu … Jenže, mělo by potom moje podnikání ještě smysl? Nechci se zařadit do kategorie těch, kteří nezvládli podnikání čistě. Přestal bych si vážit sám sebe.

Čtyři újmy, které jsem způsobil svému současnému zaměstnavateli (platí pro zaměstnance) nebo klientovi (pro živnostníky)

Jsem, doufejme, ještě mladý, ale jednu bych přece jen měl. Před několika lety jsem bez varování opustil klienta, který se neuměl chovat ke svým lidem. Byly to jeho oči a zuby za oči a zuby jeho lidí a bylo to velmi nepřátelské gesto. Když se nad tím po letech zamýšlím (díky za inspiraci, Davide), řešil bych to dnes asi mnohem smířlivěji a důvodem není fakt, že mě ta legrace stála balík.

Čtyři nejzávažnější nepromlčené prokazatelné trestné činy, kterých jsem se dopustil a nebyl odhalen

Trestnými činy nemohu sloužit, možná bych ale našel nějaké neodhalené přestupky. Občas je to rychlost a až příliš často špatné parkování. Jednou za uherský rok se přihodí nezastavení na stopce a ještě výjimečněji předjetí přes nějakou tu čárku. Nevím jak moc to vybočuje z normálu a naneštěstí nemám nikdy čas jít se udat.

Pokud se ptáte na souseda, tak toho prý nikdo už delší dobu neviděl a já o tom rozhodně nic nevim.

A teď jiné věci

Davidovy čtyři věci zněly tak trochu jako příručka pro zpovědníky aneb na co se ptát, když zpovídaný neví, kde začít. Přiznání některých z nich by skutečně dokázala zničit životy, ale možná také nějaký život zlepšit, přinést úlevu. Zkusme teď tedy také něco kapánek osobního:

  • čtyři věci, kterými jste někomu nezištně pomohli,
  • tři věci, které jste udělali, aby byl život okolo vás zábavnější,
  • dvě věci, které jste dokázali bez cizí pomoci,
  • jediná věc, kterou umíte tak dobře, že vás nikdo nepředčí.

Nejsou zde žádná pravidla, nehraje se na odkazování, nejde o blogy. Jde o vás, vaše svědomí a vaši spokojenost s životy vlastními a ve svém blízkém okolí. Dost na tom, když se zamyslíte a vyjmenujete těch deset věcí. Nemusíte to nikam psát, nikomu o tom vykládat. Stačí to vědět a chvilku nad tím přemýšlet.
Pokud rádi přijímáte výzvy, zkuste se také zamyslet nad tím, jak stihnete dalších deset věcí za dalších deset let. Dalších deset věcí, kterých si sami budete cenit a budou vás příjemně hřát.

Co když jste nevyjmenovali x věcí?

Nic si z toho nedělejte, určitě nepřestanete býti lidmi jen proto, že máte jiné žebříčky hodnot nebo proto, že vás zrovna nic nenapadlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..