Dokud je ještě čas

Jak to vypadá, budeme mít vládu magorů (většinou přestárlých). Volby jsou za dveřmi, ale průzkumy veřejného mínění ukazují, že ta vláda bude vládnout převážně magorům. Takže by se mohlo zdát, že je vlastně všechno v pořádku. Problém mají lidé, kteří nechtějí strávit polovinu každého roku nezištnou prací pro stát.

Přemýšlel jsem jak z toho ven a napadla mě offshore společnost (pracovně nazvaná Dolce Vita), založená v zemi, která se vyznačuje především nulovým zdaněním a vymahatelností práva (opak České Republiky). Jako ideální se po menším průzkumu jeví Seychely, jejichž popularita mezi českými podnikateli v poslední době vzrostla nevídanou měrou.

Pokud by společnost zaměstnala všechny občany ČR (nebo pro mě za mě třeba celé EU) , kteří nechtějí volit magory, a prodávala jejich práci zpět do ČR (EU), nikdo by vlastně nic nepoznal, jen ve státní kase by najednou byla obrovská díra.

A co sociální jistoty, které vám nabízí vlády magorů? Nebuďte směšní! Jaképak sociální jistoty vám může nabídnout stát, který nebude mít brzy dostatek prostředků na pokrytí vlastní režie? Zmíněná společnost by ovšem měla nadbytek prostředků na placení zdravotního pojištění za své zaměstnance a také by jim mohla vyplácet luxusní důchody. Kdyby to nestačilo, mohla by v České Republice (nebo vlastně kdekoliv) stavět vlastní nemocnice, školy, atd.

Možná si řeknete, že by vedení takové společnosti určitě něco stálo. Všechno něco stojí a pokud vám někdo nabízí něco zadarmo, určitě vás oškube jinde. Platí to pro akční nabídky hypermarketů stejně jako pro takzvané bezplatné zdravotnictví. Bezplatnost je jen merketingová iluze. Proto by se zmíněná společnost musela vydat cestou minimalizace nákladů na vlastní správu, což je přesný opak toho, co se nám chystá předvést vláda magorů v nákladech na chod státní správy.

Protože život zaměstnanců (nebo podílníků) zmíněné společnosti by byl zatraceně sladký, většina magorů by časem otočila a daně by neplatil nikdo. Česká Republika by musela ohlásit bankrot, ale výše zmíněná společnost by měla dostatečně silnou pozici na převzetí jejích závazků. Jediné, co by ještě vláda magorů mohla udělat, by byl podpis smlouvy o prodeji České Republiky.

Po takové zkušenosti bychom se opět mohli vrátit k parlamentní demokracii a nenašel by se jediný človíček, který by ještě uvěřil magorům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..