Domky na kuřích nožkách

Dnes jsme medzištátne riešili kde a jak vznikají domky na kuřích nožkách. Tedy se s vámi podělím o některé poznatky.

Kdo jsou

Nejprve bylo potřeba si ujasnit, zda je běžný domek na kuří nožce budova (stavba) či živá bytost. Náš právní řád nám připomíná (víceméně, ale o to častěji), že stavba musí být pevně spjata s podkladem. To ovšem domek na kuří nožce není. Protože je spjat s nožkami. A protože jde o nožky kuří, jedná se zcela jistě o inverzi kura domácího (dôm kurací).

Jelikož se domky mohou volně pohybovat, rostou, projevují vlastní vůli a tak dále, jedná se podle běžných přírodovědných pouček o živočichy. Podle Platónovy definice, by též mohlo jít o lidi, protože tento moudrý mužíček definoval člověka jako živočicha dvounohého, neopeřeného. Jak si ovšem vysvětlíme dále, o člověka se nejedná. Nicméně máme co do činění s živými bytostmi, to je jasné.

Jak jsme si mohli všimnout, nejde o klon kura, kuřete ani ničeho podobného, což dokladujeme zejména tím, že domek nemá křídel, per, ba ni zobáčku. I když některé futuristicky smýšlející čarodějky již vybavili svůj dům například hřebínkem, přesto nedosahují ani zdaleka genetické podobnosti se slepicemi a jejich příbuznými. Kromě toho, žádná soudná žena by nebydlela ve slípce, a žádný živý smrtelník si ještě netroufl pochybovat o soudnosti čarodějek. Uznávám, že jde o definici kruhem, ale co se dá dělat.

Odkud se beou?

Jasné je, že domek na kuřích nožkách nelze postavit. Protože nožky jsou chatrný základ a dosud není znám jediný úspěšný architektonický pokus o regulérní kloaku. Tedy takové domy musejí někde živelně vznikat. Jenže kde?

Naše speciální agentka vypátrala, že domky se (v čase, kdy jejich obyvatelky prolévají svými hrdly tvrdý alkohol na čarodějnických sletech) potají vypařují do neznáma a tam se bezostyšně páří až z nich lítá peří (obrazně řečeno).

Když se pařba podaří, jeden z domků otěhotní (viz. dále). Jde o trik s kloakou a vaječným žloutkem, který pro jeho lehkou nemravnost nebudeme na těchto stránkách raději popisovat. Jak bystřejší z vás pochopili, domky na kuřích nožkách jsou tedy sexuálně aktivní a vznikají, ehm, podobně jako vy.

Průběh těhotenství

Gravidní domek se vyznačuje nafouknutým, eh, sklepením. Jeho obyvatelka obvykle zjistí, že vchod do eh, sklepení je jí poněkud těsný a má neurčitý pocit, že lahví s vínem tam bývalo jaksi méně. Toto je důsledkem prostorové kontrakce. Eh, sklepení se zvnitřku musí zmenšit, aby mělo kde zrát vejce.

Pokud domek v průběhu gravidity cestuje, vejce jaksi poskakuje a mluvíme o takzvaném fenoménu vejce divokého. Proto se doporučuje pravidelně kontrolovat zásoby v eh, sklepení a pokud se jich zdá být poněkud více a vchod je poněkud těsnější než obvykle, je na zvážení majitelky, zda se půjde nejprve zvážit (čímž prověří svůj úsudek ohledně šíře dveřního rámu) nebo raději zakotví s domkem na nějakém stálejším místě, aby mu dopřála klid. Po dobu následujících 133 let.

No, nežertujeme. Ono vyrůst takové vajíčko, jak by vám jistě řekl nejeden domek na kuří nožce, není žádná legrace. Všechny ty ložnice, kuchyni, tajné chodby, prostornou toaletu, koupelnu s páčkovým zásobníkem na mýdlo a bojlerem na teplou vodu, to prostě není jen tak. Naštěstí domky na kuřích nožkách mají vrozenou schopnost interní dilatace času, takže zvenku to netrvá zase tak dlouho. Více by vám o tom řekl kterýkoli průměrný fyzik. Celý proces dále popisuje teorie gravidní relativity.

Genetika

U domků na kuřích nožkách se genetika neuplatňuje tak jak byste možná čekali. Do hry totiž vstupuje mentální síla čarodějky, která dům obývá. Ta silou svých myšlenek formuje jednotlivá zákoutí budoucího novorozeněte a genetika pouze determinuje použité materiály. Tato mentální symbióza je obzvláště výhodná, protože čarodějka již poznala neduhy svého současného domku na kuřích nožkách a má interně 133 let na to, aby si dala setsakra záležet na vzhledu a uspořádání batolátka. Tím je zároveň zajištěna i evoluce druhu.

Porod

Předtím, než si povíme o porodu, poprosím slabší povahy, aby přeladily na jiný blog. Budeme se zabývat termíny jako je plod, placenta a pupeční šňůra.

OK, takže pokud jste ještě tady, vězte, že přese všechna očekávání, domky na kuřích nožkách nesnášejí vejce. Výjimkou je snad jediný (o to lépe však dokumentový) případ z Hranic na Moravě, kdy domek snesl kadeřnici hned 5 zlatých vajec.

Samotnému porodu, předchází krátká nervozita, jejímž důsledkem je zejména mizení jídla uvnitř domků, aniž by ho kdo snědl. Toto období trvá posledních příbližně 64 let a stálé obyvatelky při něm citelně přibývají na váze.

Porod bývá obvykle krátký. Je vlastně tak krátký, že si ho nikdo nikdy nevšiml (plody, placenty a příslušné šnůry si tedy musíte domyslet, protože nikdo neví, k čemu tam vlastně jsou a jestli tam vůbec jsou). Najednou tam prostě je další domeček a nikdo netuší, kde se vzal. Jen dospělá domčice si tak nějak oddychne a prostory v nižších patrech opět zvětší svůj objem na původní velikost a leckdy i mnohem více.

Vývoj nových jedinců

Jak jsme již zmínili výše, domky na kuřích nožkách rodí živá domčata, taktéž na kuřích nožkách. Malinkaté domečky jsou od narození slepé a hluché. To jim vydrží po celou jejich životnost, což majitelkám umožňuje vodit si dovnitř podezřelá individua podivuhodných barev i tvarů a pořádat doma hlasité orgie. Opět skvělá ukázka nevídané symbiózy.

Čerstvě narozené domečky neumějí chodit, ale už umějí stát na vlastních kuřích pidinožičkách. To je zásadním způsobem odlišuje … Ehm, odlišuje.

Chodit se domčeky naučí v průběhu prvních několika staletí a okamžitě se vrhnou střemhlav (lepší, leč nesrozumitelný termín, by snad mohl být střemstřech) do světa na takzvaný development. Usadí se zpravidla v blízkosti čarodějky, která ještě neví o tom, že bude čarodějkou. Ovšem, až se jí definitivně stane, zamíří vedena svými pudy do nejbližšího nového domku v developerské zóně (to je oblast výskytu fungl nového domku na kuřích nožkách).

Je to všechno?

Víceméně ano. Od okamžiku, kdy domek získá novou majitelku, stává se zabydleným a tudíž zralým. Případné další dotazy zodpovím v komentářích.

5 myšlenek k “Domky na kuřích nožkách

 1. Zajímavá teorie, ale můžeš ji něčím podložit ? Co když Dům na kuřích nožkách (případně na jedné noze jak známe z Mrazíka) je podstaty magické? Co když vzniká skloubením věci neživé => domku a oživené části => nohy ?
  Je tu mnoho otázek. 

  Navíc pokud je dům na kuřích nožkách hluchý jak potom mohl slyšet čarodějnici když poručila “K Ivanovi zády!” (Dobře mohlo to být telepaticky , a skuhrala jen pro efekt ale jak vysvětlíš že slyšel i Ivana?)

 2. Tyto informace pocházejí přímo od čarodějnice z Mrazíka (ano, baba Jaga skutečně žije a Georgi Millyar byl jenom nastrčená loutka). Stejně tak informace o tom, jak je dům ovládán.

  Jak jsem již naznačil, čarodějnice jsou mentálně spojeny se svými domčeky. Baba Jaba nám k tomu řekla toto:

  Uáááááá! Co chceš?”

  Mohla byste mým čtenářům laskavě vysvětlit, jak je to s tím otáčením domku?”

  Podívej, holobrádku, bylo to ve scénáři a platili slušně, tak jsem to řekla.”

  Dobrá, dobrá, a co Ivan? Jaktože Ivan otočil domkem?”

  Ále, co ti budu vykládat, normální laciný trik. Eduard Izotov tady hulákal, ale domkem jsem otáčela já.”

  Díky babo.”

  Pokud jde o dům na jedné noze, tak zde se přesně ukazuje evoluce. Domček baby Jagy je tak starý, že je to dost i na Rusko, ovšem dnešní domky jsou, kvůli stabilitě a snížení vibrací při pohybu, již na dvou nohách.

  Na veřejnost prosakují také informace o domcích se čtyřmi, šesti, ba i více končetinami (rostou z bočních stěn). Protože takovéto domy budoucnosti připomínají pavouky, jsou oblíbené zejména mezi obzvláště temnými čarodějkami.

  Skloubení věci živé (nohy) a neživé (domku) je také přípustné, ale jedná se o provizorní bydlení v případě, že je na nové domky (například pro nízkou domčí porodnost v dané oblasti) zaveden pořadník. Jednoznačnou nevýhodou je pak absence mentálního spojení, které je určujícím faktorem vnitřního komfortu.

 3. Inu, jestli tam někdo zemřel, tak to rozhodně nebyla baba Jaga, protože tu jsem konfrontoval, abych přinesl čerstvé informace. Vypadala, abych tak řekl, na svůj věk nanejvýš živě. 😉

 4. Jediná věc kterou bych měla uvést na pravou míru je fakt, že čarodějnice v každém případě vědí, že budou čarodějnice. Na profesní dráhu čarodějnice jsou speciálně připravované od začátku své existence až do času, kdy složí poslední z řady nekonečných zkoušek.

  Provozování magie je totiž obrovsky náročná věc. Taková čarodějnice / čaroděj (ano, už i čarodějové začali být aktivní a vzdali se výsostných akademických postů, které až donedávna zastávali na čarodějnických univerzitách) je v celém svém produktivním věku, který — jak je nám jistě všem jasné — se počítá na stovky roků, v neustálém pokušení. Na získání jakýchkoli duševních resp. materiálních statků jim totiž stačí jen zamumlat pár záhadných slovíček, popřípadě mávnout kouzelnou hůlkou nebo — v těch nejnáročnějších případech (psychické statky) — smíchat pár ne zcela obvyklých ingrediencí a podat vzniklý odvar správné osobě. Samozřejmě použití všech metod je přísně opatřené v regulích čarodějnického řádu a porušení se trestá způsoby, které raději nebudu rozmazávat. Příslušníci patřící ke vzpomínané čarodějnické vrstvě (ano, oni žijí mezi námi, podívejte se na svou sousedku v práci … má na ruce například prsten prazvláštního tvaru, který se vám vůbec ale vůbec nelíbí a i tak z neznámých důvodů neustále přitahuje vaši pozornost? Blahopřejeme, sedíte vedle budoucí anebo už dokonce aktivní čarodějnice) vědí přesně proč a právě si úlevou vydechli.

  Ale zpět k domkům. Taková čarodějnice dostává domek jako profesní vlastnictví. Jak už autor uvádí, cituji:

  Skloubením věci živé (nohy) a neživé (domku) je také přípustné, ale jedná se o provizorní bydlení v případě, že je na nové domky (například pro nízkou domčí porodnost v dané oblasti) zaveden pořadník. Jednoznačnou nevýhodou je pak absence mentálního spojení, které je určujícím faktorem vnitřního komfortu.

  I když je domků opravdu nedostatek, může se čarodějnice podílet mentálním spojením na vývoji toho svého domečku. Kdybychom chtěli tuto výsadu porovnat s něčím, co je nám známé, tak se nabízí asociace odměny za studia ve formě červeného diplomu. Na čarodějnických univerzitách se nedostává žádné lejstro v červeném válci, který je vám i tak na dvě věci, ale dostanete možnost vlastním přičiněním pohnout vývojem svého budoucího vlastně doživotního bydlení a zvýšit tak jeho komfort. Na něco takového, jak už je z uvedeného zřejmé, je potřebná vysoká dávka magické uvědomělosti – tzv. magiontů. 

  Magionty jsou součást krve, nacházejí se v lymfě všech budoucích čarodějnic i čarodějů. V období somatického vývoje jedince nevznikají, jejich množství je konstantní a mohou se v závislosti na náročnosti vykonaného čarodějnického skutku vybíjet. Je tedy úplně zřejmé, že se musí i dobíjet.

  Dobíjení se děje absorpcí záření z magiontových kamenů. To jsou kameny ve kterých se koncentruje magická síla a jsou prakticky téměř k nenalezení. Nacházejí se totiž jen pod zemským povrchem a jsou téměř absolutně neviditelné. Dobíjení samotných kamenů – protože ložiska jsou také regenerovatelná, ještě není zcela objasněno. Ví se ale, že výrazný vliv na ně nemá nic menšího než měsíc. Pokud chcete být poeti a dát tomu patos mimořádnosti, tak Luna. Ložiska magiontových kamenů se mění, protože podléhají migraci systémem divokých hus a čápů. No, a zde se konečně dostáváme ke spojitosti a samotnému významu domku na kuřích nožkách. Totiž na dobíjení těchto magiontů je potřebné, aby domek byl v blízkosti takového ložiska magiontových kamenů.

  Protože ložiska jsou pohyblivá, musí být pohyblivé i domky. Domky musí umět ložiska lokalizovat. Takže důvody proč domky mají kuří nožky jsou dva zásadní. Mobilita a lokalizace. A proč právě kuří? Resp. proč všeobecně právě ptačí? Viděli jste někdy strukturu ptačí nohy?

  Ptáci jsou všeobecně hrabaví tvorové. Vnímavějšímu čtenáři tedy už pouze následujícím textem potvrdím jeho dohady, ke kterým jistě v tomto okamžiku dospěl samovolně. Ano, pařáty nacházející se na kuřích nožkách každého domku jsou sofistikovaně opatřeny mikrosenzory, které jsou do hloubky až 200 m schopné detekovat i sebemenší pidiložisko magiontových kamenů.

  Co dodat k povaze blanitého strukturovaného pokrytí ptačích nohou? Čím větší aktivní povrch, přes který má síla z magiontových kamenů potenciál se vstřebávat, tím vydatnější vstřebávání. Zbytek už jde přímou úměrou — čím vydatnější vstřebávání, tím rychlejší dobíjení magické atmosféry v čarodějnickém obydlí. Čím magičtější atmosféra, tím příznivější podmínky na samotné dobíjení magické síly obyvatel domku. Čím lepší podmínky, tím větší rychlost dobití cíle. Čím rychlejší dobití, tím více a kvalitněji může čarodějnice / čaroděj čarovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..