Jak kupovat kalhoty?

Včera jsem byl nařčen, že si neumím koupit kalhoty. Chvilku jsem se bránil, že je nikdo na moji postavu nešije, ale potom jsem musel přiznat, že fakt. Neumim.

Velmi nerad totiž chodím do obchodů, protože mě to zdržuje od činností, které provozuji rád (například od trávení mnoha hodin s hodnotnou literaturou ve vaně). Co víc, k smrti nerad nakupuju sám na sebe hadry, protože to považuji za způsob jak utratit strašně moc peněz za něco, co vlastně nutně nepotřebuji.

Zjistil jsem (pozorováním), že klíčové při nákupu kalhot je vypadat tak, jak budete vypadat i potom. Jestli vaše váha kolísá tak rychle jako moje, většinou budete při nákupu tlustší než po něm. Zřejmě s finančním výdajem zároveň člověk hubne, takže má často kalhoty o několik čísel větší a tím pádem vypadá po oblečení zakoupeného oděvu jako nepovedený skejťák. Což o to, například já bych na to měl věk a obličej taky. Povahu však nikoliv, připadám si jako skejťák fakt hloupě. Kromě toho, kdybych se postavil na skejt, spadnu a zlomím si vaz (stejně jako většina IT crowd). Řešením tohoto problému by tedy mohlo být pár dní půstu před nákupem.

Osudnou chybou je příliš rychlé nakupování, ke kterému dochází zpravidla proto, že stejně jako já nakupování nesnášíte (viz. výše). Tedy je nutné vzít si na nákup kalhot minimálně jedno odpoledne dovolené, projít všechny obchody alespoň dvakrát a vyzkoušet opravdu všechny kalhoty. To bude pro úspěch celé věci klíčové. Ale nemyslete si, že si koupíte hned dvoje, svět není tak jednoduchý a na nákup více kusů kalhot budete potřebovat více dní dovolené.

Nesmíte se do kabinky chodit pobavit. Například já si v devíti z deseti případů obléknu zkoušený oděv a začnu se řehtat. Jak známo, smějící se lidé vypadají lépe, takže podlehnu klamnému dojmu a některé z těch kalhot, kterým jsem se smál, si nakonec koupím. Protože ovšem nejsem schopen přestat se smát, když jsem sám v kabince, je nutné si tam vzít společnost, která bude suplovat zpětnou vazbu. Ovšem prodavačky bývají zpravidla beztvaré, nudné nebo naopak trpí přílišnou tvarovitostí, a když už je přesvědčíte, stejně by se s vámi do kabinky nevešly. Bude tedy nutné vzít pár přátel, aby se šli podívat do všech těch obchodů s vámi. Střízliví.

Dalším podstatným bodem je, že se kalhoty musí hodit ke zbytku oblečení. Ovšem tahat s sebou lodní kufr je skoro nemožné. Proto je vhodné vybrat barevný vzorek — průřez šatníku — a tento vzorek prověřit v kabince v kombinaci se zkoušeným oděvem. To člověka rychle vyčerpá, takže neuškodí doplnit zkoušení oděvů aplikací metamfetaminu (nitrožilně, v soukromí kabinky, nejlépe pod dozorem lékaře). Abyste neutratili víc za vhodný doplněk stravy než za kalhoty, musíte s sebou potom hodit. V žádném případě se také nedoporučuje dělit se s přáteli, protože by vás mohli začít popohánět a to by nedělalo dobrotu. Přátelům je naopak vhodné podávat několik dní předem vyšší dávky diacetylmorfinu a přísun zastavit před návštěvou prvního obchodu, což vyvolá v krátké době depresi a kamarádi získají správný kritický pohled na vaše oděvy.

Zpravidla utratíte nakonec více peněz, než jste chtěli. Doporučuji tedy věnovat nějaký obnos charitě a zůstatek vašeho běžného účtu termínovaně investovat do akcií. Platební karty pro jistotu nechte doma, vezměte si jen tolik peněz kolik jste za střízliva připraveni utratit a cestou si dejte bohatou porci zmrzliny (perorálně). S omezeným rozpočtem se nakupuje výrazně snáz, protože můžete vynechat obchody renomovaných značek, zmrzlina nalačno bude další pojistkou rychlého průběhu celé akce a jedno odpoledne dovolené vám bude stačit.

Vezměte si závaží, abyste mohli dávat spoustu věcí do kapes a viděli, jak moc neforemně to bude vypadat v praxi. Vhodným závažím jsou objemné svazky klíčů a mobilní telefony z konce devadesátých let. Zároveň vyzkoušejte i poutka na opasek (ten jste si koupit nepřišli, takže si také vezměte z vlastních zásob) a nebojte se několika lehčích cviků, které prověří pevnost švů. Hiza-Geri a zejména Ushiro-Mawashi-Geri poslouží tomuto účelu dokonale, ale doporučuji si při předvádění udělat dostatečný prostor kolem sebe, protože na nová zrcadla jste obchodům přispět nepřišli.

Nebojte se experimentů. Ne, tak tahle rada patří do jiného návodu. Experimentům se vyhněte a zůstaňte zdravě konzervativní. Není nic horšího, než zjistit druhý den, že máte doma lakované kožené kalhoty, ve kterých jste si včera připadali děsně in. Držte se stranou od materiálů, které by si na sebe nevzali vaši rodiče.

Upozornění: Pokud dodržíte tyto rady, stejně dopadnete bledě (ale pobavíte se). Nejlepší bude, když se oženíte a jednou za rok podstoupíte martyrium návštěvy obchodu s manželkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..