Kardinální smolař/nešika

Dnešek se skutečně vydařil. Vzbudil mě telefon z práce v 7:30. V průběhu telefonování s naším kyborgem jsem se oblékl, vyčistil si zuby, nasadil handsfree a odjel do práce. Cestou jsem zjistil defekt na přední pneumatice, takže jsem dojel krokem k pneuservisu, který byl naštěstí za rohem.

Protože jsem pořád ještě telefonoval, tak jsem se asi při vystupování z auta úplně nesoustředil na věci podstatné a zabouchl si v autě klíče. Ano, je to možné. Klíče od auta a samozřejmě i od bytu (kde mám náhradní klíče od auta).

Po telefonu jsem dořešil věc s kyborgem a zavolal do servisu, ať mi pošlou technika, že bych potřeboval otevřít auto. Za patnáct stovek se ten člověk snažil hodinu a deset minut, než se mu to podařilo. Mezitím jsem omrzl, protože se mi to samozřejmě stalo na největrnějším místě v celé Praze (nedaleko Větrníku).

V pneuservisu, kam jsem se dostal následně, mi řekli, že ta pneumatika je zničená a jinou podobnou nemají ani omylem. Byl jsem tedy nadšený nejprve z nutnosti vyměnit pneumatiky na celé nápravě á 1 700 Kč včetně DPH a hned potom tím, že je budou mít nejdřív zítra. Bleskově jsem si raději sám vyměnil kolo, protože bodří chlapíci v pneuservisu měli evidentně na všechno dost času, nechal tam zálohu s defektní přední pravou (na koukání) a odjel konečně do práce.

Celková bilance dnešního dne je tedy cca minus 4 900 Kč, minus půlden života a to ještě nepočítám, že ta výměna pneumatik bude asi sama o sobě také něco stát (snad do pětistovky) a pánové nebudou určitě hotovi dříve než za hodinu. Možná nakonec změním názor a začnu jezdit zase do práce MHD.

No, ale aby toho nebylo málo, asi jsem nebyl dnes úplně sám, komu se děly podobné věci. V celé širé rodině zůstal ušetřen snad jedině můj nejmladší brácha. Rozhodli jsme se tedy prověřit v hospodě, jestli je to smůla nebo kardinální nešikovnost nebo o čem to celé vlastně je.

Totiž brácha vždycky dostává podmíráky a vždycky horší než já. Protože do té hospody ale chceme občas ještě zajít, držíme hubu a krok. Koneckonců jsme velkorysí a o mililitry nám nikdy nešlo. Pokud zjistíme, že tentokrát dostávám horší podmíráky já, tak snad abych už raději dnes nic dalšího nedělal.

2 myšlenky k “Kardinální smolař/nešika

  1. Když smůla tak pořádná. 🙂 Jezdit do práce autem už jsem se odnaučil, stačilo mi, když jsem jednou spěchal, zajel pro benzín, tam nebrali kartu, ale řekli mi to až po natankování. Takže pěšky do bankomatu a potom mi na benzince řekli, že hned jak sem odešel tak to zas šlo. No pohoda …

  2. Pro mě to nakonec nebylo tak zlé. Protože panu technikovi trvala operace přes hodinu, dostal jsem 500 Kč slevu. Zároveň jsem při sundávání předních kol narazil na prasklé vnější manžety na kloubech (obě), takže je nechám vyměnit a bude to levnější, než kdyby se mi během zimy vysypal celý kloub nebo nedejbože oba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..