Nesmyslně drahé polonium

Píše se, že jeden z nejostřejších kritiků ruského prezidenta, bývalý agent Litviněnko, byl otráven poloniem. V Rusku prý se ho odpadně vyrábělo tak 8 gramů za rok a to se potom prodávalo do Británie. Nicméně nikdo ho nepohřešuje. Tomu bych docela věřil.

Ať se vzalo kde se vzalo, docela by mě zajímalo, kdo a jak ho bývalému agentovi podal. Jednak je celkem slušně radioaktivní a kromě toho i velmi nepříjemně toxické. Jeden gram by stačil na zabití cca milionu lidí, což už mi přijde jako docela nechutná káva. Rozhodně, když už si dal vrah tu práci (pokud šlo skutečně o vraždu), je vidět, že asi nebyli s ex-agentem úplně nejlepší kamarádi.

Kromě toho, je zvláštní, že ex-agent neřekl světu nic zajímavého. Umíral poměrně dlouho na to, aby stihl vydat kdejaké svědectví, což mě přivádí k myšlence, že toho zase až tolik nevěděl. A pak bylo možná levnější sehnat si olovo (na které se polonium stejně po čase rozpadne) ve formě kulky a ukončit to celé bez rizika. Takže o co šlo? Zastírací manévr? Demonstrace síly? Nebo ex-agent prostě doma zanedbal izolaci proti radonu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..