Proč volím školné?

Tuhle mi jeden student docela dost vysoké školy řekl, že dokud on bude studovat, bude volit červené, protože mu nezavedou školné. Přišlo mi to smutné a jemu trvalo nějakou chvíli než pochopil základní rovnici aktiv, pasiv a sedření z kůže. Shrnuto do zkratky máme dvě velice prosté možnosti.

Pravicová

Přemýšlivý mladý jedinec investuje pořádný balík do svého kvalitního vzdělání. Když nebude zrovna mít, půjčí si, protože věří ve své schopnosti, které se vzděláním ještě zlepší. Nebude si během studií žít na nikterak vysoké noze, ale dostane základ, který mu pomůže vydělat ještě větší balík. Z vydělaných peněz během pár let hravě uhradí náklady na studium a potom si bude skvěle žít, protože už ho nebude nikdo zbytečně oškubávat na sociálním (potažmo zdravotním) pojištění ani na nehorázně vysokých daních. Jako bonus mu zůstane spousta volného času, který bude moct věnovat svým individuálním zájmům a svým potomkům.

Levicová

Člen tupého stáda bez vlastního názoru projde školou mizerné kvality, protože nic lepšího nebude k dispozici. Po dobu svého studia bude mít stejné nic jako všichni okolo a toto nic mu bude garantováno státem. Jakmile dostuduje, začne předstírat práci (nejlépe jako státní úředník), protože nebude nic jiného umět. Nebude v práci nikdy ani o minutu déle než je nutné, protože odbory se o něj postarají. A odbory se postarají i o to, že bude mít stejné nic, jako všichni okolo. Nikdy nebude mít šanci najít legálně lepší uplatnění, protože stát zařídí, aby dělal to co všichni okolo, platil nehorázně vysoké daně a celkově odváděl do děravé státní kasy děsivé množství prostředků (cca dvojnásobek částky, kterou by odváděl, kdyby se na vzdělání úplně vykašlal). Volný čas bude trávit zbytečným papírováním stejně jako všichni okolo. Po čase zjistí, že jeho rodina je jen součástí stáda, které musí uživit především ostatní neschopné.

Proč volím školné?

Možná si myslíte, že nejsem student, ale chyba lávky. Jsem student až kam má paměť sahá. Vím jistě, že budu studovat po celý svůj život, protože mám nepřekonatelnou potřebu se zlepšovat a nerad bych ztrácel svůj čas studiem na nekvalitních školách. Řečeno prostým jazykem, chci prostě lepší možnosti pro sebe a své děti, takže budu velmi rád platit pořádně vysoké pravicové školné nejen za sebe, ale i za své děti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..