Kdo se bude smát nejlépe?

Marek Dalík (premiérův mentat), prohlásil na skrytou kameru, že ODS pošle ČSSD do … ehm, … do ztracena. Prozradil také to, že ODS sestaví vládu s podporou přeběhlíků.

Média se snažila setnout Marku Dalíkovi hlavu, ale celá kauza vyšuměla do ztracena. Chvilku se zdálo, že hra by mohla být na Marka Dalíka příliš vysoká (alespoň média se snažila nám ten obraz vnutit), ale teď se naopak zdá, že Marek Dalík má křišťálovou kouli (nebo pozoruhodný rozhodovací vliv) a praktickou mediální imunitu. Marně se na to snaží upozornit billboardy, na kterých vodí Mirka Topolánka za ručičku.

Ze zpráv, které přinášejí média v posledních dnech, mám pocit, že plán byl dávno zralý, jeho realizace poněkud vleklá, ale dost pravděpodobně se ho podaří dotáhnout tak, jak to prozradil Marek Dalík již dříve.

Zatímco premiér je skoro každý den propírán médii kvůli milence, nesestavené vládě, drobnému handrčku s prezidentem Klausem kvůli navrhovanému knížeti a v jeho vlastní straně ne zcela všichni souhlasí s tím, že konkrétně na ně už nezbylo žádné teploučké křesílko, Marek Dalík je v klidu. Zdá se, že i když bude mluvit o posílání do prdele a prohlašovat, že ten či onen podpoří toho či onoho, zřejmě mu to projde. Stačí když popře pár svých tvrzení, následně popře, že to popřel a podá žalobu na ex-ministerského playboye.

Celé to na mě působí dojmem, že premiér se nechává propírat, občas si nechá namazat máslo na hlavu (od místopředsedy), prezident mu v tom vydatně pomáhá (je koneckonců čestný předseda), média to žerou a pan Dalík (spolu s dalšími více či méně zákulisními postavami) nerušeně nakupuje přeběhlíky. Lid se baví aférami, které nemohou nikomu ublížit, a v pozadí se loutkám rozdělují křesla a funkce.

Dělám si z toho soukromý závěr, pokud pan Dalík tvrdí, že předčasné volby nebudou, tak tedy nebudou. Až začne Marek Dalík tvrdit, že sníh letos také nebude, prodám lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..