Holub na dálkové ovládání

Není to tak dávno, co vědci klonovali ovce. Poprask jako blázen, 13 701 225 varovně zdvižených ukazováků mířilo jejich směrem, protože to vypadalo přinejmenším na zkázu všehomíra do tří dnů.

Léta plynou a vědci ze — stále ještě rudé — Číny přišli na to, že by možná nebylo špatné kontrolovat živé organismy dálkovým ovladačem. Jako obětního beránka si vybrali holuba a pomocí mozkových implantátů ho přinutili létat podle jejich gusta. Dálkové ovládání je zatím pouze 2D, ale i to je pokrok.

tiskové zprávy zatím nevyplynulo, k čemu by se dal takový dálkově řízený holub použít, protože na to, aby doručoval poštu, dálkové ovládání nepotřebuje. Kromě toho, bez člověka by to zvládl lépe. Čistě hypoteticky, když se mu přidá malá kamera, super špión je na světě. Kdybyste mu s transplantací ovladačů přidali do bříška i bombu, dočkáte se jistě mnoha překvapivých možností využití.

Narozdíl od Číny, která se rozhodla ovládnout vzduch, DARPA se před časem vrhla do vody. A na mnohem zajímavější objekt — žraloka. Údajně chtějí dálkově ovládané žraloky použít k hlídkování na otevřeném moři a také na vyhledávání chemických a jiných hrozeb v těžko přístupných oblastech.

Tomuto lidskému chování se odborně říká brute force attack. Místo toho, abychom se pokusili zvířata pochopit, jak to zkoušel třeba experimentální psycholog B. F. Skinner, a domluvit se s nimi, prostě je zotročíme. Á propos, neděláme to jen se zvířaty, na lidi aplikujeme stejnou politiku. Jen jsou zatím ovládáni ekonomicky.

Sice to bude technologicky náročné a budou k tomu potřeba roky výzkumu, ale nakonec to půjde. Až si půjdete za pár let koupit next generation psa AIBO, bude mít srst, bude štěkat jako opravdový a budete ho moct tlačítkem uspat, kdykoli vás přestane bavit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..