Krysa z nerez oceli

Teoreticky vzato, vůbec bychom neměli existovat, a každopádně bychom neměli mít žádnou možnost dělat to, co děláme — a přesto se činíme. Jsme jako krysy v domě — působíme uvnitř společnosti, ale nevztahují se na nás pravidla, podle kterých je organizována. Náš svět je celý ze železobetonu a oceli, ve spárách je málo děr, což vyžaduje mazanou krysu. V tomto světě je doma jen krysa z nerez oceli.

Možná jste to už četli, možná ne. Mě to skvěle pobavilo v pubertě. A udělalo mi radost, že bych si to mohl přečíst znovu po jednom kliknutí (byť je to v mém pořadí priorit až někde hodně vzadu, řekněme mezi koupit si skateboard a naučit se hebrejsky).

Dámy a pánové, jediný čtivý autor sci-fi, který nasbíral hned při narození 4 r ve jméně: Harry Harrison a jeho báječná Krysa z nerez oceli.

Jo, a určitě si vzpomínáte na naši famózní pohádku, která zaujala širokou čtenářskou obec asi dvou či tří, maximálně čtyř našich nejbližších známých. Tak tady je O neposlušné holčičce ve formátu PDB pro vaše handheldy. Enjoy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..