Salt vs. Inception


Dlouho jsem neměl čas na dva filmy. SaltInception. A zvolil jsem k jejich sledování správné pořadí. Salt a Inception. Jak se říká, to nejlepší na konec. Salt je ztráta času, hollywoodský odpad (jakkoli to Angelině Jolie sluší a její sportovní výkon je hodný zaznamenání). Inception je jednoduše řečeno extrémní hit.

Nebudu psát dlouhou recenzi na film, který recenzi opravdu nepotřebuje, protože asi nenajde nikoho, kdo by ho nedoporučil. Osobně mám konkrétní výhrady k některým scénám, ale opravdu nerad bych prozrazoval pointu (nebo kazil někomu zážitek), pokud jste to náhodou ještě neviděli.

Musím říct, že mě Inception v mnoha směrech ohromil (možná si vzpomenete, jaké to bylo, když jste poprvé viděli trikové scény z Matrixu – tohle bylo podobné) a nezkrátil bych z něj ani minutu, přestože 2 hodiny a 28 minut nepovažuji za úplně standardní délku celovečerního filmu. Střih je v tomto případě jen dílčím mistrovským kouskem, který dotváří téměř dokonalý celek.

Christopher Nolan už několikrát (Memento, Batman Begins, The Prestige, Dark Knight, …) dokázal, že zvládne překonat sám sebe, ale natočit něco lepšího než Inception bude opravdu hodně těžké, takže pokud se do dalšího filmu pustí (což je pravděpodobné, protože je mu teprve něco přes 40 a s jídlem roste chuť), má můj obdiv.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..