Defektní zvířátka


Mezi novými aplikacemi zdarma jsem objevil Adobe Ideas. Zdá se být na iPadu ideálním nástrojem pro člověka, který vůbec neumí kreslit, až na absenci exportu v nějakém rozumném formátu (standardním výstupem je PDF a obrázek je — jak se dalo čekat — v postscriptových křivkách). Má to výhodu ve velikosti souboru, která dosáhne zpravidla několika kB, protože obrázek je popsán vektorově, ale zase se tak úplně nehodí k publikaci na webu. Účel ale tato aplikace splňuje dokonale.

Defektní žirafaKreslení prstem je báječně kreativní činnost, skvělá na odreagování po náročném dni. A moje prostřední dítě je z toho prostě nadšené. Nejmladšímu se zatím trošku bojím iPad půjčit, protože do toho displeje mlátí značnou silou a je dost těžké odhadnout, jestli to iPad ještě vydrží nebo se bude poroučet. Přeci jen kupovat zase nový by se mi úplně nechtělo.

Výsledkem mé kreativní činnosti je sada defektních zvířátek (kreatur). Vzniká tak, že z náhodného tvaru vznikne zpravidla něco úplně jiného. Tvary, barvy ani proporce nemají takřka žádný vztah k realitě, takže pokud má třeba žirafa ocas a já o tom nevím, tak ta moje bude holt defektní, bezocaska. Zpravidla se rozhoduje co to je vlastně za zvíře, až když je nakreslené. Můžete se s tím buď smířit nebo začít vykládat o tom, co si budou děti chudáčci myslet (ty moje chodí pro jistotu pravidelně do ZOO). Každopádně doufám, že se vám budou líbit alespoň tak, jako se líbí mým dětem. A až si je budete dávat na trička, jedno mi prosím taky pošlete.

,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..