Jindřich Šídlo rulez


Během posledního cca půl roku jsem měl několikrát (tedy asi třikrát) příležitost číst několik dnů po sobě noviny každý den celé. Využil jsem ji téměř beze zbytku, včetně sportovní přílohy, receptů a sem tam jsem si přečetl pro pobavení i horoskop. Ale nic mě nepobavilo tolik, jako články Jindřicha Šídla, hlavního analytika HN.

Jeho údery na hřebík jdou téměř vždy dokonale přesně na hlavičku. Ironie, sarkasmy, metafory, metonymie, epitetony, alegorie a hyperboly. Pan Šídlo je básník mezi českými žurnalisty a označovat ho za analytika, byť hlavního, mi přijde škoda. Vymyslel bych pro něj něco trefnějšího, stejně jako pro Vintona Cerfa vymysleli v Googlu pozici Chief Internet Evangelist (volně překládáno jako hlavní technologický kazatel). Co třeba jednoduše mistr pera?

Fascinuje mě, když někdo dokáže běžnou práci povýšit na umění. Může na sebe být hrdý každý, kdo někdy vyrobil nebo navrhl state of the art produkt, službu či technologii. Jindřich Šídlo má článků, které si takové označení zaslouží, na kontě zpravidla několik za měsíc, nezřídka pět do týdne.

Smekám. A doufám, že Jindřich Šídlo bude dlouho zdráv, živ, jeho práce ho bude bavit tak jako dosud a bude i nadále excelovat. Protože nebýt jeho, ztratil bych důvod číst noviny. I ty internetové …

 

,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..